חברתי
מה צריכה שנה כדי להחשב "טובה"?
בוקר. 
קרירות מטעה שתתחלף עוד רגע בחום יולי-אוגוסט למרות שכבר עברנו את מחצית ספטמבר.
הציפרים בחוץ מצייצות כמו בכל בוקר, לא ערות לשונות הבוקר הזה, בוקר אחרון של תשע"ז.
זאת ועוד...
הזמנה לנשות או אנשי חינוך
השנה נתמזל מזלי ללמוד בתכנית "מובילי דרך" של מכון חינוך דרך כפר. עם תום התכנית החלטנו חברי ואני להפיק כנס לאנשי ונשות מפתח במערכות חינוך שיעלה על סדר יומו את התלמידים ה"לא בגרותיים" במערכת החינוך. מתברר שיש אחוזים ניכרים של תלמידים שלא ברור כלל "אז, עם מה הם יצאו מכאן?"
הכנס יתקיים ביום שני הקרוב 5/6/2017 ברמת הנדיב.  
אם הוא רלונטי לכן/ם צרו איתי קשר מראש. הזמנה מצורפת -
זאת ועוד...
אז...איך היה הסדר השנה?
הפנטזיה המתמשכת של רובנו, עקב הליכה של שנים במדבריות בסדר המשפחתי, הוא להתנסות בעריכת סדר אחר, סדר חברים.  למרות אהבתי העזה להתכנסות המשפחתית הרועשת של ליל הסדר אני חייבת להודות שהרעיון הזה קינן אצלי שנים ויש טענה שאי שם בצעירותינו אפילו מימשנוהו לרגע קט. אין לי זכרון כזה...

זאת ועוד...
איך מצאתי את עצמי "עושה פסח" בלי כוונה...
פרולוג:
כבת מרוקאית לאב אהוב, מורה למתמטיקה ומחנכת בכיתה מקצועית ואישה מאמינה, יש לחברתי הצעירה לא בית אחד לנקות אלא שניים! לשעור האחרון בקורס, בו אנו משתתפות השנה, היא לא הגיעה. "זה שבוע ממש קשה. בכל מקרה אני ממש מתנצלת אבל לא אהיה" כתבה לקבוצה. כשניסיתי להתבדח על כך ענתה, בלי הומור, "יקרתי, כשאת מחוייבת לשני בתים וללמד, זה מאוד קשה..."

זאת ועוד...
פרו? למה מה קרה בפרו??
קמתי הבוקר לצלילי הודעות בנייד.
פלורה כותבת מ-Lima, Peru... נדרשת שם עזרה דחופה...
"Flash floods and inundation all the North Cost, all around Lima and in the Region of Ica" 
על מה היא מדברת?
לבושתי, לא באמת ידעתי!
זאת ועוד...
חילזון - סרט גמר ויצו נהלל
זה קרה כבר לפני כמה חודשים אבל חמק מן הראדר שלי. סרט גמר של תלמידים מויצו נהלל זכה במקום ראשון ארצי. והאמת, הוא ראוי לכל שבח!! הנה, צרפתי אותו..תחליטו לבד -
זאת ועוד...
"עטוף באהבה" - הסרט על צביקה
זה קרה לפני שנה, אי שם בתחילת דצמבר שעבר נפגשתי בפעם הראשונה עם העורך אלון גרינברג כדי ליצור יחד סרט תיעודי על חברינו צביקה לופט ז"ל. ביולי 2016, בתום האזכרה שנערכה בעשור למותו, נערכה הקרנה בפני קהל בני משפחה וחברים [כ-200 במספר] בתוך חורש קטן בישוב כפר חוגלה שבעמק חפר שם מתגוררת המשפחה.  בחסות החשכה ניתן היה לשמוע היטב את תגובות הקהל שנעו בין קריאות הפתעה, משיכות אף דומעות וגלי צחוק מרובים.   כי כן, "עטוף באהבה" הוא סרט הנצחה שלצד כאב האובדן העצום המלווה אותו, הוא גם סרט מצחיק, ובוטה ומלא חיים ואהבה כי כזה היה האיש. כזה היה צביקה.
זאת ועוד...
חג הסיגד ירושלים תשע"ז
חג הסיגד הוא כמו קונצרט הרוק של יוצאי העדה האתיופית בארץ... מעין מדורת שבט המושכת בחומה, מבוגרים, שזוכרים עדיין את הטיפוס על ההרים בצפון אתיופיה כדי לסגוד לאל ולשאת תפילה לירושלים של זהב, בוגרים- לרוב הורים -אשר עובדים ביותר מממשרה אחת, ולא פעם דרך חברות כוח אדם נצלניות כדי לשרוד את היומיום הקשוח בארץ ולנסות לאפשר לילדיהם עתיד טוב יותר, חיילות וחיילים שגבם זקוף ומבטם גאה על המדים המסמנים יותר מכל שייכות לארץ הזו, ונוער רב מבתי ספר, פנימיות ומכינות קד"צ שבאים לחוות את עוצמת הביחד.
זאת ועוד...
הבוקר שאחרי האש. תגובות
הבית של תרצה ולנטיין -
בית זה בית כי אלף זה אוכל
יש כל מיני בתים יש בית , יש הביתה, 
יש בית לספר ולמרקחת,
למסחר ולמדרש, לשימוש ולדין בית לעולם.
זאת ועוד...
הבוקר שאחרי האש, הסיפור של אנה פסטרנק
עדית יקרה, זה נחמד שמישהו מתעניין בחוויות של אחרים. רוב האנשים אוהבים לספר את חוויותיהם ופחות להקשיב לזולתם. אספר לך איך האש תפסה אותי בדירתי ברחוב אינשטיין בחיפה, קומה שלישית על עמודים, משקיפה לנוף.
זאת ועוד...