קיימות...לחשוב על המחר
קיימות (באנגלית: Sustainability) במובנה הרחב היא היכולת להמשיך לקיים תהליך או מצב לאורך זמן. המונח נקבע על ידי האקדמיה ללשון העברית כחלופה לצירוף הארמי בת קְיָמָא.  בשביל בני האדם, קיימות היא הפוטנציאל לחיים של רווחה בטווח הרחוק, מבחינה סביבתית, כלכלית וחברתית.

מערכות אקולוגיות וסביבות בריאות מספקות סחורות ושירותים חיוניים לבני האדם וליצורים חיים אחרים. יש שתי דרכים עיקריות לצמצם את הפגיעה שפוגעים בני האדם במערכות האקולוגיות ולשפר את השירותים שהם מקבלים מהן. הראשונה היא ניהול סביבתי (environmental management). השנייה היא ניהול הצריכה של האנושות. ההשלכות החברתיות והאקולוגיות של הפעילות הכלכלית יוצרות נקודות השקה בין הכלכלה ובין הקיימות. כלכלה של קיימות היא כלכלה אקולוגית שמשולבים בה היבטים חברתיים, תרבותיים, בריאותיים ופיננסיים.נהוג לתאר קיימות במונחים של מדע ושל סביבה, אבל ביצוע השינוי הוא אתגר סביבתי הכורך בתוכו, בין השאר, משפט בינלאומי ולאומי, תכנון עירוני ותחבורה, סגנון חיים וצרכנות אתית. אחריותם של אזרחי העולם היא חלק בלתי נפרד מכל עניין כמעט, גם ממה שבמבט ראשון נראה כמו סתם בחירה צרכנית אישית.
מה חדש?
לא אשה של טבע אנוכי "את פשוט לא אדם של טבע!" אמר לי גל, אחרי בוקר שלם שהסתובבנו יחד בנחל, הוא מנקה ואני מצלמת. "זה חצי נכון" עניתי לו " אני אישה של אנשים, וככזאת, אם אתה מוציא אותי לטבע, אני, מוציאה ממנו את המיטב" חייכתי תוך שאני מכוונת את הזום הארוך של מצלמת הקנון שלי.
חינוך דרך הרגליים באותו בוקר אוגוסט חם ולח שבו הסתובבתי עם גל בנקודות הנקיון של 'מהפח', ממש קרוב לבית, הצטלבו דרכינו עם רותם סנדלר-כהן וחמשת ילדיה המתגוררים בעטרת. האיש שלה שמעון כהן יצא להביא הרכב והילדים סבבו סביבה כדבורים בקרבת כוורת האם שלהם, כל אחד בעיסוקיו, כל אחד בשקט שלה או שלא. חמישה אמרתי, הגדול יחגוג בעוד זמן לא רב בר-מצווה, והיעד המשפחתי הוא להשלים את שביל ישראל עד אז. מבחינתינו, כוכבת המפגש הזה הייתה נועם בת החמש שקלטה מייד את מעשינו והצטרפה לאיסוף האשפה. פוסט מצולם עם אנשים יפים מבפנים ומבחוץ.
ממש קרוב לבית בכמה מילים והרבה תמונות על בוקר בלתי רגיל שהיה לי ממש קרוב לבית, בנחל ציפורי ו"עין מילים". מילות מפתח:
צדקה: מים לציניים ולסקפטיות ... יש אנשים שמצליחים לשנות, בלי מרכאות, את העולם!!!!! סקוט האריסון* Scott Harrison הוא אחד מהם. לא, גם אני לא הכרתי את מעלליו אבל הוא מהזה שווה הכרות!!!
לתעד אשפה, המצאה פשוטה או גאונות? יש המצאות כאלו שאם מישהו אומר אותן במילים הן נשמעות הזויות. Jeff Kirschner המציא אפליקציה בשם Litterati בה אנשים מתעדים אשפה שהם אוספים בשטחים ציבוריים. צריך אומץ מטורף וגאונות של ממש להמציא רעיון פשוט ויעיל כזה. "מה הקטע?" אתם שואלים. תפנו כמה דקות ותצפו -
...
כניסה לחברים
מ'מהפח'-ועד 'אנשי הנחל'
באוקטובר 2018, כשנה לאחר היווצרות 'מהפח', ייסדנו את 'אנשי הנחל'. לקט של א.נשים צפוניים, המתכנסים פעם בכמה שבועות, בתחנה או נוה לאורכו של נחל ציפורי, כדי לשוחח על טבע, על נקיונות ועל איך לעשות שיהיה פה טוב יותר ובעיקר נקי יותר. לכאורה מועדון של נאיביים, נכון, אך יש לנו שני עמודי תמך להגנתינו:
א. גל קרטס, מייסד תכנית הבראת הנחלים שהביא את האמונה באדם ובטבע לשכלול והגה לכך גם פרקטיקה ייחודית ומקורית המיושמת בשטח
ב. הטבע,  שמוכיח לנו שבטיפול נכון, אהבה ודוגמא אישית מתמשכת מצליח לשנות את לב האדם ולהרפא הוא עצמו מתחלואיו שהם לרוב יציר כפנו.
זאת ועוד...
HUMAN
ערב כיפור תשע"ז
האנושות כפי שמעולם לא פגשתי אותה -

Human הוא פרוייקט מצולם [יצא בסוף-2015], סרט רחב יריעה בן שלושה חלקים של הדוקומנטריסט- אקולוגיסט הצרפתי יאן ארטוס ברטראן Yann Arthus-Bertrand. הסרט צולם במשך שלוש שנים ע"י צוות של 20 איש - בהם עיתונאים, צלמים וממייני חומרי תוכן שראיינו כ-2,000 בני אדם ב-60 מדינות בעולם - וכן בצוות צילומי האויר שכלל 6 אנשים ובהם הבמאי. 
זאת ועוד...
מוזיקה מן הזבל

המעברה של Cateura בפרגוואי כולם עובדים בזבל. מתוך הררי הזבל ממחזרים את כל מה שניתן ומוכרים. מישהו חשב שאפשר גם לעשות יותר מכך.

זאת ועוד...
לכל הפעילויות