ומה עם הפרויקט שלך?

שלום. שמי עדית שגב אני יזמת חברתית ומלווה מקצועית ליוזמות חברתיות בדרך מיוחדת שפיתחתי, הנקראת Mentor-In.

בהמשך לשנים של עיסוק בצד המסחרי של אמנות ואנשים [שתי חנויות, אחת "טוטם" ברחוב שנקין בת"א ואחותה הבוגרת "כתום" באלון הגליל] , עם תאר ראשון במדעי הרוח "ספרות כללית", השכלה בעסקים ובמכירות בסוכנות הביטוח בה עבדתי בצעירותי, והשתלמויות שונות במהלך הזמן, את השינוי האמיתי בחיי עשיתי, דווקא בבוסטון, ארה"ב. שם, בתכנית תאר שני ב- Arts Administration -המקביל בארץ למינהל מוסדות תרבות- נחשפתי לראשונה בחיי לעוצמת השינוי הטמונה ביזמות חברתית. עשרות הפרוייקטים שפגשנו לימדוני להתיחס ליזמות החברתית כמנוע הומני של עשייה קהילתית, רוח ותוכנן בעלי ערך לשינוי ושיקום במערך החיים שלנו.


יער אלון הגליל, אביב תשע"במאז החזרה לארץ מצאתי עצמי לומדת ועוסקת בשכר ובהתנדבות בהפקה וניהול של פרוייקטים חברתיים קהילתיים שונים. שלוש שנות עבודה במסגרת קהילת "ניגון הלב" הפכו את לימודי למציאות: תרגלתי עבודה בצוותי מתנדבים, גיבוש והרחבת קהילה, התמודדות עם קשיים ומהמורות בהתפתחות אירגון קהילתי-התנדבותי, טיפול בתקציבים, יזום והקמת פרוייקטים שונים ובעיקר הבנתי את כח היחידים ליצור ולשנות מציאות דרך התמדה בעשייה. מורי הדרך שליווני בקהילה היו מהטובות והטובים שיש.

רגע לפני השתלבותי בקהילה התחלתי בפרוייקט  "פריחה, מפגשי תוכן לנשים"  בהם נוצרה, בשנות הפעילות הרבות, קהילת נשים פתוחה, מקבלת גדלה ומתרחבת, אשר מתכנסת במוזאון למיפגש בשישי בבוקר, אחת לחודש, סביב נושאים של אמנות, נשים וסיפורי חיים. בנוסף לקחתי חלק, במהלך שנה שלמה, בבית מדרש יהודי-חברתי תחת השם "תהודה" שהיה יוזמה מבורכת של בית המדרש הפלורליסטי "קולות" וקרן הנדיב. חוויית הלימוד, האקלקטיות של חברי הקבוצה, ומגוון המלמדים והמייזמים אליהם נחשפנו בשנה זו חיזקו בי את ה"חיידק" החברתי ועזרו אף הם בגיבושו ועיצובו.

שדות אלון הגליל, אביב תשע"בכדי להיות יזם/ת חברתי, נדרשים אמונה והכרה בכח היחידים להשפיע, לשנות ולשפר מצבים חברתיים, אך לא פחות מכך דרושים הרבה אורך רוח ותמיכה. בשנתיים האחרונות, פיתחתי את דרך ה- Mentor-In כמענה לצורך של יזמים בליווי, תמיכה והדרכה מנוסה, בהתמודדות עם הקשיים בהם נתקלות יזמויות חברתיות. גייסתי לתהליך את נסיוני התאורטי והמעשי, את האהבה שהתפתחה בי לעבודה בצוותים, יצירתיות ואומץ ללכת בדרך אותה אני תופסת כנכונה.  

באתר "עדית, יזמות חברתית" מוצגות יזמויות מגוונות שיזמתי או ליוויתי ופרוייקטים שבהם הייתי או עודני מעורבת בכל רמה שהיא כיזמת, כשותפה או כמנטורית. האתר נולד מהצורך לחשוף את התהליכים ולהרחיב את מעגלי היזמויות החברתיות שיחשפו לדרך העבודה של ה Mentor-In. בנוסף, מאפשר האתר בית וירטואלי נפרד לכל אחד מהפרוייקטים השונים, הפצת חומרי תוכן ומאמרים וקישורים בנושאים הרלונטיים ואף אפשרות ליצירת פורומים פתוחים או סגורים.

ואני?
אני מחפשת אתגרים חדשים! 

אם יש לך רעיון יצירתי, יזמה חברתית חדשה,
חלום שמסרב להעלם וצץ ועולה בכל פעם מחדש.
אם יש רצון להפסיק לחכות שמשהו יקרה ולקום ולעשות מעשה
אבל לא ברור כייצד לעבור את המשוכות,  
אם את/ה מעורב/ת במיזם חברתי שנתקע ומסרב לצמוח ולהתפתח -

אני מזמינה אותך לחייג אלי או לשלוח "טלגרמה" מתוך האתר,
קודם, ניפגש לקפה,
ואם נתאים -
נצא למסע משותף.

עדית שגב
050-2008212

אלון ותיק בחורש אלון הגליל, אביב תשע"ב
הַדֶּרֶך יָפָה עַד מְאֹד - אָמַר הַנַּעַר.

הַדֶּרֶך קָשָׁה עַד מְאֹד - אָמַר הָעֶלֶם.
הַדֶּרֶך אָרְכָה עַד מְאֹד - אָמַר הַגֶּבֶר.
יָשַׁב הַזָּקֵן לָנוּחַ בְּצַד הַדֶּרֶך.

צוֹבְעָה הַשְּׁקִיעָה שֵׂיבָתוֹ בְּפָז וָאֹדֶם,
הַדֶּשֶׁא מַבְהִיק לְרַגְלָיו בְּטַל-הָעֶרֶב,
צִפּוֹר אַחְרוֹנָה שֶׁל יוֹם מֵעָלָיו מְזַמֶּרֶת:
- הֲתִזְכֹּר מַה יָּפְתָה, מַה קָּשְׁתָה, מָה אָרְכָה הַדֶּרֶך?

לאה גולדברג


לראש הדף