מתכונים שווים
" מאחר שהמבנה האנושי הוא כזה, שבו הלב והגוף והמוח מעורבים זה בזה, ולא מחולקים למדורים נפרדים כפי שהם עתידים בוודאי להיות בעוד מליון שנים, ארוחת ערב משובחת היא תנאי חיוני לשיחה משובחת. אינך יכולה לחשוב כהלכה, לאהוב כהלכה, לישון כהלכה, אם לא אכלת כהלכה." וירג'יניה וולף, חדר משלך בתרגום יעל רנן
מה חדש?
קרוסטיני בשר טחון ועגבניות כמה יפה...ככה טעים! צהריים, אחרי שהג'יפ נתקע והיה לי צורך נואש בפיצוי :)
כמה אהבתי את "פשטידת תפוחי העץ" שלך... אמר לי אמיר שגר למטה.ואני, לרגע לא הבנתי על מה הוא מדבר עד שנזכרתי במאפה התפוחים שהכנסתי להם בשבוע שעבר. ואמיר הוסיף "אני לא אוהב עוגות שיש בהן מלא פירות ואין בצק... זאת ממש הרגישה לי כמו פשטידה, פשטידת תפוחי עץ" חתם בחיוך.
מרק עגבניות על המרק הזה היו זורקים אותי מכל המדרגות של "מאסטר שף"... רושפלד היה מעווה פניו, חיים היה משפיל עיניו, מיכלי הייתה מחייכת חיוך סלחני ואייל שני היה מרים ידיו לאלוהי המטבחים שלו וזועק - "העגבניות...איפה העגבניות???!"
סלמון, תאנים ורוקפור רגע לפני שהן תעלמנה, על מתיקותן היחודית והיכולת לתת גוון מיוחד לכל סלט קינוח ואפילו...
לתת כבוד לירקות זה לא לערבב אותם יותר מדי,ולא לערבב בהם יותר מדיולא לתבלן אותם... מדי
...
כניסה לחברים
סלט קר מאורז שחור
"הבאנו לך אורז שחור" הכריזה דועא מהסופר הזול באזור בבית זרזיר. "זוכרת? כשחזרת מצרפת אמרת שיש כזה..." הוסיפה בחיוך רחב. כזו היא דועה ג'ואמיס, מקסימה, וכאלה אחיה העובדים כולם בסופר המשפחתי שהקים אביהם ז"ל, בלי קשר למקצועות החופשיים שרכשו ולהשכלתם האקדמאית. אז רכשתי, פעם ועוד פעם.... אורז שחור!            לא אורז בר, אורז שחור אורגני ניפלא מאין כמותו!
זאת ועוד...
עגבניות שרי, מנגולד ושומר
דווקא עכשיו כשהעגבניות יקרות כל-כך הן גם מתרכככות במהירות הבזק. אז מה עושים?
זאת ועוד...
פשטידת עלים ירוקים רכה
אז ככה...
5-6 עלי מנגולד
1 חבילה עלי גרגר נחלים
עלי תרד שטופים
2-3 שיני שום קצוצות
חופן נדיב של פטרוזליה קצוצה
וחופן קטן של שמיר
וגם...
זאת ועוד...
לכל הפעילויות