הדובדבן שבקצפת
הדובדבן שבקצפת היא פינה שבה אני, אלה שגב* ילדה בת תשע כותבת לכם פוסטים כמו אימי אבל מהמקום שלי תלמידת בי"ס יסודי וילדה כמעט יחידה (יש לי אח חייל והוא לא נמצא כמעט בבית).

מה חדש?
פרופורציה כשמשהו לא טוב קורה לילדה שלי אני מתרסקת.  השמיים מתקדרים באחת וצונחים לעבר האדמה  מתקרבים ככה שנשאר מעט, מעט מדי אויר בין לבין.
אמא טובה?! "איך אדע אם אני אמא טובה?" היא שאלה פתאום "האם אני יושבת איתם מספיק? מקריאה נכון? משחקת כשצריך? האם אני קשובה לכל אחת ואחד מהם??" ואני בטיפשותי עניתי. מייד עניתי. אני, שהבאתי לעולם שני ילדים במרחק שנים ההופך אותם לילדים כמעט יחידים, יושבת מולה, אם לחמישה [!!!] מגיל מצוות ומטה וברוב אדנותי נותנת עצות. את השאלות החשובות ביותר לא שאלתי -
התחלה וסוף שיר שכתבה אלה-12- בשעור כתיבה יוצרת בהנחיית לוטם ..., אורנים ינואר 2015 -
ה"שמשית" אלה שגב"אמא, יש לך פרויקט חדש ולא סיפרת לי עליו?!" "הופס, סליחה, חשבתי שאת יודעת מזה..." "לא! שמעתי אותך אומרת לאבא שפרויקט ה"פוסטים" מתקדם יפה.." "נכון. בקשתי מכמה נשים שיכתבו לי על נשים שהן הגבורות שלהן. לכבוד חנוכה, את מבינה?!" ... "מהההההה ? ולמה ממני לא ביקשת?" ... ממממםםםם" "רוצה לכתוב לי?"  ... "בטח! ואני גם יודעת על מי..." ככה, בלי היסוס ומעצורים, כדרכם של ילדים לשמונת נרות החנוכה הנשיים נוספה ה"שמשית"  עם אמירה אישית צעירה על מה זו גבורה נשית.
...
כניסה לחברים
מחשבותיי על Pediculus humanus capitis
יולי. הילדה יצאה לחופש הגדול ויחד אתה מושבת כינים. מזמן לא פגשתי מושבה מסודרת וקהילתית כל-כך. חבר מביא חבר, הרבה סקס וילודה באוויר והכול על נדלן זול, נקי ומטופח. אמנם שטחים של מישהו אחר אבל היי, למי אכפת?! 
זאת ועוד...
מגפה מתוקה
לכל דור יש משחקים, שירים ותמכרויות משלו. הדרך היחידה שלנו להיות בענינים היא לא לפספס אירועי התמכרות כאלו, במיוחד כשהם כל-כך מדליקים...
זאת ועוד...
דוג יורק
בחופש הגדול אני ואמא נסענו לניו-יורק! ביום הראשון הלכנו לסנטרל פארק עם ציפורה סלמון, החזקתי את המצלמה שלי חזק הייתי לחוצה ועייפה, ופתאום צץ לעיניי זוג עם כלבלב חמוד. אמרתי לאמא "את יכולה לצלם אותו?" ואז ציפורה התפרצה לדברי ואמרה בצחוק "בובל'ה, אף אחד לא יגיד במקומך, אני אלמד אותך לבקש" שתקתי.
זאת ועוד...
לכל הפעילויות