קהילת ניגון הלב
קהילת "ניגון הלב, מסורת וחידוש בעמק" היא ראשונת הקהילות בארץ המקיימת מסורת יהודית מתחדשת ואינה משתייכת לכל זרם דתי. ברוחה ובהשראתה צצו קהילות רבות בכל רחבי הארץ. כקהילה אזורית, חבריה מגיעים מן הקיבוצים, המושבים והערים שסביב עמק יזרעאל. הקהילה מקיימת טקסים ואירועים ברוח המסורת היהודית, עוסקת בצדק חברתי ומובילה ערבי לימוד סביב חגי ישראל.   

מה חדש?
קוראים שירה עם שרגא שרגא רזניק ידידי נושם שירה, מבין שירה ועכשיו גם קורא שירה... בואו לחלוק את מילותיו, את השירים שיבחר, את ההארות שיאיר בעיניו החדות ותובנותיו המלומדות. בקיצור, בואו לקרוא שירה עם שרגא. מודעה מצורפת...
המצגת שליוותה את ערב חלומות להוריש תשע"ה זו הפעם הראשונה בה אני מצרפת את המצגת שליוותה את הערב... הכנסו לגלריה והקליקו.
תמונות מספרות חלומות ערב ארוך עמוס ומרגש היה לנו! הוא התחיל בכלל בשעות אחר הצהריים כשהאולם נימלא בעשרות צעירות וצעירים ממכינות ימין אורד במגדל העמק, רבין באורנים והחלוץ המתגוררים בעיר חיפה. החבר'ה מרחו קצת חומוס לתוך פיתות, הוסיפו מלפפונים והתישבו במעגלים מעגלים לדבר על משמעות החלום הישראלי שלהם כשבינהם ניתן לראות מעט ראשים כסופים של מי שפינו לעצמם זמן וחברו אף הם לשיחה. מאוחר יותר, אחרי שהתקבצו לאולם אנשי העמק הרבים, נפתח החלק הבימתי.אייל בצר ראש המועצה ברך את העושים במלאכה והציג את דניאל שרגא המנחה הצעירה של הערב. הוא עיגן את הערב בזכרון הרצח והאיש יצחק רבין ז"ל. קובי אלדר הקריא את "מוצאי שבת של חשון" ופינה מקומו לשירתה המופלאה של עמית פישביין למילות השיר "הסתיו בלעדיו" של נתן יונתן, אחינועם ניני וגיל דור -
19 שנה להרצחו, ערב חלומות להוריש תשע"ה יום אחד זה יקרה / בלי שנרגיש, משהו ישתנה / משהו ירגע בנו, משהו יגע בנו / ולא יהיה ממה לחשוש...ההזמנה:
השירים ש"תפרו" את הערב...חלומות להוריש תשע"ד מצרפת את כל ביצועי הערב שהוקלטו על ידי אורי בינדר [כן,כן, האבא של דרור] וכן את התמונות שצילם צלם מטעם דוברות המועצה האזורית בגלריה המצורפת מטה. להנאתכם!
...
כניסה לחברים
דיינו! ביצוע מקסים של- Fountainheads
Ein Prat Fountainheads היא חבורת צעירים ישראליים זמרים, נגנים ורקדנים, שכולם בוגרי תכנית המנהיגות של מכינת עין פרת. שחברו להפקת חומרי תוכן יהודיים עכשוויים. הקליפ לפסח בן שנה או שנתיים ועדיין מכניס שימחת חיים והומור לחג החרות. מתאים במיוחד כרקע לנקיונות ולבישולים...

בתור "בונוס", מצרפת בלינק את הגרסה האשכנזית המקורית, כפי שהיא מופיעה באתר הזמנה לפיוט בביצוע מרגש של הנס ואשר בלומנדאל [הנס הוא החזן המפורסם של קהילת אמסטרדם].
זאת ועוד...
נאום הבכורה של חברת הכנסת ד"ר רות קלדרון
בהתלבטות תחת איזו כותרת להכניס את הנאום*, שריגש אותי עד דמעות, ניצח ה"פוליטי" את ה"חברתי". גם אני, שלא הצבעתי "יש עתיד" מרגישה אל מול דברים אלו פרפרים של התרגשות ותחושת תקווה לסיכוי שהפוליטיקה בכנסת ישראל היה חברתית יותר עם אנשים כמו ד"ר רות קלדרון במשכנה. להתרגשות הזו שותפה שוות ערך תחושה עזה של גאווה על אשה, חכמה, למדנית ודעתנית שמייצגת את עולמי ותפיסתי ואת היהדות המתחדשת אליה, לשמחתי, גם אני משתייכת.
* תודה לתניא וולדקס ציון על ההפניה
זאת ועוד...
תפילות שלנו
במהלך שנותיה של קהילת "ניגון הלב" וכחלק מהתפתחותה הרוחנית, החלו להכתב בקהילה תפילות. נושאים הרלונטיים לחיינו זכו למגע של קדושה והתרוממות הרוח בתפילות שנכתבו במיוחד עבורם. את רוב התפילות כתב ביני תלמי, ממובילי הקהילה וחבר קיבוץ משמר העמק.
זאת ועוד...
לכל הפעילויות