פרעות בחיפה, גם

יושבת בבית באלון הגליל ורואה צילומים מהחנויות מתחת לבית האירוח והתרבות שלי בחיפה ונקרע הלב. לפני רגע זרמה העיר חיפה כמו שאר המדינה, בנראות של רב תרבותיות ודו- קיום, והנה הכל פזור כרסיסי הזכוכיות על המדרכת,

עולה באש הרוע והאכזריות חסרת הגבולות של קומץ !!! מרושע ! שמנסה להרוס את שנבנה פה.

אני באופן אישי לא במשחק!
בי נשבעתי שאמשיך - עוד יותר מקודם - להיות בקשר, עם חבריי מכל הדתות והלאומים. אצא לקניות בישובים הסמוכים לבית בעמק יזרעאל כמו גם לשוטט בואדי ניסנס ובשוק תלפיות הקסום, לנהל שיחות נפש ולאהוב בלב מתפוצץ את חבריי מעראבסקה ואת הלל מאיבלין בעל דוכן הגבינות והזיתים, ובעצם את כל מי שמסקרן אותי, שמעשיר את עולמי.

מורה רוחנית אמרה לי על עצמה -"המקומות בהם צמחתי היו במפגשי עם אנשים אחרים, שונים ממני, כשהסקרנות השתלטה על הפחד" ואני מאמצת את מילותיה לעצמי, גם ברגעים אלו, בהם הפחד משתק והכל נראה אבוד.

ולמופרעים שיוצאים מחוריהם בחסות החשכה, אני לא במשחק שלכם, לא אתן לכם להרוס לי, לנו, את שבריריות    ויפי הקיום פה. 

גרפיטי על בית חרב באזור שוק הפשפשים בחיפה

 ומוסיפה את מילותיו של בני, יותם שגב שכתב - 

קל להתבלבל. קל להתבלבל ולחשוב שהסדר הוא טבעי. הוא אינו. על אף ש99% מהזמן אנחנו חיים בתוך הסדר, הוא מעשה ידי אדם. הסדר, כמו כל הדברים שאינם טבעיים דורש תחזוקה מתמדת וקפדנית. כל אירוע קטן מאיים על הסדר ודורש התייחסות מדוייקת בכדי שישאר אירוע קטן ולא יתגבר כי הכאוס שהוא הטבע האמיתי צובר תאוצה מכל הזנחה.

שנים רבות שהבית לא מתוחזק. בהחלטה ובשיטתיות הריקבון פושט בבית ובעל הבית מעודד אותו. כשמנהיגים רוצים שישרור כאוס - אין קל מכך. כל שעליהם לעשות הוא לעודד ולאפשר אירוע קטן ועוד אחד ועוד אחד והכאוס ישים לב, שאין שומר כנגדו. ההיפך, השומר קורא לו בוא, אתה רצוי.

ובני אדם מוכים ומומתים ושונאים ומצטלקים.

אנחנו נשלם את המחיר. כולנו. כאוס הוא קל. הוא מהיר. סדר הוא קשה ואיטי. יקח הרבה שנים להשיב את הסדר שהושחת כאן.מי שלב טוב לו, שיתכונן למלאכה מרובה.
----
מאי 2021
לראש הדף
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה