"נאום המלך"

16.05.2015
לטובת מי שפיספסו, לא שמו לב, לא היו מול המסך בעת השבעתה של הממשלה ה-34.

כמו בסרטו של טום הופר "נאום המלך" המתאר את מאמציו של המלך ג'ורג' השישי  להפטר מהגימגום המלווה אותו כצל, כך גם בוז'י בכל מערכת הבחירות האחרונה נאלץ להתמודד עם קולו המאנפף ומראהו העדין. נאורים ומודעים ככל שנהיה, עדיין אנו מושפעים בצורה בלתי רגילה מחזותו וקולו של אדם מבלי שניתן למעשיו ועשייתו "לבלבל" אותנו. 

בספר BLINK [ממבט ראשון, מלקולם גלדוול] מוקדש פרק למה שמכונה "טעות וורן הרדינג" ובכותרתו "מדוע אנחנו נשבים בקסמם של גברים גבוהים ונאים". סיפורו של הרדינג מסופה של המאה הקודמת הוא דוגמא אקטואלית ליכולתו של גבר בעל חזות "גברית" מרשימה, יכולת דיבור וקול עמוק להפוך לנשיא ארה"ב גם בהעדר כישורים אחרים. וכל זה עוד טרם ימי הטלויזיה והאינטרנט.

העדינות, חוסר הכריזמה ואיזו רכות בקול ובמראה ליוו ללא ספק את בן טיפוחיו של שמעון פרס שהיה סגן שר החוץ יוסי ביילין ועודם חלק מאבני הנגף של בוז'י יצחק הרצוג. אך נדמה שהנאום שנשא באירוע השבעת הכנסת אל מול פרצופו הזחוח וחיוכו המתנשא של מרכיב הממשלה וראש ממשלתינו המיועד ביבי בנימין נתניהו היה מבחינתו ומבחינת מחנה השמאל אמירה של ניצחון. רוצה להאמין שהנאום הזה, תכנו וניראותו, ישפיעו על התנהלות האופוזיציה וימשיכו את מסע התחזקות השמאל לעבר הבחירות הבאות שיגיעו, כפי שכולנו יודעים, מהר, מהר מאוד.
לראש הדף
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה