"מהפח", ליצר מהפך בטבע

תגידו, ראיתם אותו כבר?
לא??
אין מצב!

אם אתם חיים, צועדים, רוכבים או מטיילים בפאתי עמק יזרעאל, באזורים של מעיינות ונחלים, יש סיכוי סביר שראיתם כבר את האיש-  מגודל, כרס נוכחת, רגלים חסונות ועקבות של עבר ג'ינג'י בפניו. 
סימני זיהוי נוספים?
ביד אחת המגרפה ובשנייה לוכד השקיות  או ה- BigBag לאיסוף האשפה. תכירו -

גל קרטס!
האבא המייסד, המנכ"ל ואוסף האשפה המוביל ביוזמה העונה לשם "מהפח, טבע מוזנח עובר מהפך".
קרטס בפעולהקרטס בפעולההרעיון הוא פשוט והביצוע תלוי בכולנו:

כדי שנוכל לחלוק טבע מהנה ונקי ובהנתן ש"טבע" הוא יחידה גדולה ומאיימת, מהפח מציע לכל אחד ואחת מאיתנו לאמץ קטע של נחל, מעיין או חורש כפינת המחמד האישית ולקחת אחריות על נקיון הקטע. במקביל גל מספק את העורף האירגוני לאיסוף האשפה [מפזר שקי ענק רייקים לאשפה ואוסף אותם לפינוי], את האתר, עמוד הפייסבוק והאפיקציה שעולה בימים אלו כדי לאגד את קהילת מהפח ולניהול מעקב רציף אחרי המקומות המאומצים וגם... עומל קשות על השגת תמיכה מהרשויות שאמורות לטפל באיסוף ופינוי האשפה. במקרים רבים הרשויות מציבות מיכלים ירוקים ענקיים אבל לא טורחות לרוקנן או מציגות את העמדה המנצחת ש"אם לא יהיו פחים, אנשים יקחו את האשפה הבייתה בעצמם". את מה שקורה בפועל אנו רואים בכל יציאה לטבע.

הארץ שלנו, על מימדיה הקטנים ומצב המשקעים הקטסטרופאלי שלה מצליחה להכיל פינות חמד רטובות בשפע. קטנים וניסתרים אבל קרירים ומהממים ביופיים. זוהי הזמנה לאמץ לכם פינה כזו ולהפוך אותה לחצר האחורית שלכם, המטופחת והיפה. ואם בחרתם ואתן בעניין, צרו קשר עם גל [052-4231476] למינוף והמשכיות היזמה. ככה, ביחד ובלי יותר מדי מאמץ נשמר את היופי שהטבע נתן לנו.  

האקליפטוס הענק בנחל ציפורי
03/2018


לראש הדף
גלריה
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה