פותחים אבטיחים עם קלפים!

רביעי 25 יול 2012 בשעה 20:00
רביעי 25 יול 2012 בשעה 22:00

בחום הזה  שאין ממנו מנוס ומפלט חשבנו שעדיף להציע קרירות, בדיחות הדעת ומתיקות אדומה....

אבטיחים וקלפים
מי שהשכיל לתת אמון בניסוח "הזוי כל כך" כמודעה הנ"ל לקח חלק בערב מצחיק, מקרב, טעים ומעורר מחשבה.    
      
התחלנו את הערב 15 וסיימנו אותו 25! למרות ששעת ההתחלה הייתה כ- שלושים וחמש דקות לאחר השעה הנקובה במודעה, גם שעה אחרי עדיין הגיעו חברות וחברים נוספים והרחיבו את מעגל הנוכחים שרבצו בנינוחות על כריות ומחצלות עם כוס יין או בירה ופיסות גבינה מלוחה ששברו את מתיקות האבטיחים.

כלל אחד היה למיפגש- "חשיבה חיובית". המשתתפים הוזמנו לבחון כל אמירה, כל קלף, כל נושא ב"משקפיים ורודות".

כדי לחמם את האוירה הוזמן כל אחד להשלים את המשפט: "אני אבטיח כי ... " - מבחר התשובות היה כמבחר האבטיחים במיקשה, כולם נידמים אותו הדבר אבל כל אחד והייחודיות שלו :
* " אני אבטיח כי אבי היה חקלאי ובין היתר גידל אבטיחים"
*  "אני אבטיח כי הקושי בחוץ מסתיר רכות ומתיקות בפנים"
* "אני אבטיח כי גופי מכיל 60% מים"
* "אני אבטיח כי בין המתיקות יש חרצנים שחורים, קשים"
* "אני אבטיח כי אני גדל וחי לצד האבטיח שדיבר קודם"  ....

מתיקות הלב האדוםהשתמשנו בכל המושגים החיוביים מתוך חבילת קלפי Point-of-You . סבבי הקלפים התחילו בסבבים של קלפים סגורים כמו אבטיח שלם והסתיימו במשחק בו הוצגו כל הקלפים פתוחים כמו אבטיח מבוקע.

בסבב ההכרות כל אחת ואחד התיחסו לקלף אקראי, למושג, שנבחר מפריסת קלפים סגורה. "מה הקלף הזה אומר לי, איפה הוא תופס אותי בנקודת הזמן הקייצית הזו?" רוב האנשים בחרו להיחס לדימוי ולמילה על הקלף אבל היו שהעדיפו לבחור באחד מהשניים. הקלפים איפשרו לשתף במחשבות, רגשות וארועים מרגשים [הריון טרי, בית שנרכש] ועוררו לפרקים גלי צחוק בריא ומשחרר.

בהמשך שיחקנו Yankee Swap עם הקלפים: כל משתתף לפי הסדר לקח קלף מפריסה סגורה. הוא הראה את הקלף שקיבל ויכול היה לבחור אם לשמור את מה שה"גורל" זימן לו או להחליף עם מישהו שפתח לפניו. המשחק חייב זיכרון-מה נמצא אצל מי- ועורר רעש ומהומה משועשעת כשהיו שניסו להלחם על הקלף שבידם ולא ממש רצו להעביר אותו הלאה. 

לסיום, אחרי עידכון קצר אך מקיף מקורין על מצבנו בעניין חיפוש בית קבע לקהילה, נפתחו הקלפים לפרישה גלויה וכולנו, כל אחת ואחד בחר ערך/ אבן יסוד/ לבנה לבניין "מקום גאה בעמק". על גבי שני מגשי פלסטיק אפורים שייצגו את המגרש שלנו, בנינו יחד את הערכים עליהם יושתת המרכז שלנו במהרה בימינו!
ערכי הבניין של "מקום גאה בעמק"
לראש הדף
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה