סיפור לשבת, בועז רפאלי חלק ב'

לא יודע למה זכיתי להכיר אותה ולמה מכל הבניינים בחרתי דווקא אותוהם שיפצו את הבית שחלקו היה לפי רעיונות שימור והנחיות שלילא מזמן הם נאלצו למכור אותו מסיבות אישיות החבר אמר לי למי הם מכרועדית שגבשאותה לא הכרתי...

 

יום אחד שלחתי לה "מזל טוב על הבית החדש. זכית באחד הבתים היפים וההסטורים. היא לא הבינה איך ואיפה ומי ומה קורה ומי אני ואיך אני יודע. הכתבות בעיתון הסגירו אותי. חסך לי להסביר הכל.

היא הפכה את הבית לבית
 AIRBNB יפיפה ושמרה על האוטנטיות שלו. (קירות מקולפים בחלקם) ועיצבה אותו בצורה...מופתית שאהבתי מאוד. וזה נדיר שאני מתחבר לבית עתיק שמרוהט "מודרני" כי היא ידעה בדיוק איך להתייחס אליו מבחינת הכל.


היום היתה הפתיחה, והגיעו הרבה אנשים כל פעם קצת. אנשי מלח הארץ של ארץ ישראל היפה. הזמנתי גם חברה טובה. שבמקרה! אבא שלה היום בן 70. הייתי שם, והיא לא הגיע. הלכתי אחרי כמה זמן לקפה אצל טל בשוק. ישבתי בנחת כולי נוטף לחות פסיכית ואז טלפון "אני באה. אתה שם?" ואני ...נו..."כבר הלכתי!" בלעתי את הקפה כמו מים וטסתי חזרה לשמריהו לוין. 

יצא עשן בחלוץ רק מהמהירות. ושם....הדס כמו שרק הדס יודעת
  והיא ועדית לא הכירו לפני אבל כמו שאני ועדית זה נראה כאילו שאנחנו מכירים שנים...הצגתי שם את הדס בפני מי שצריך מול האנשים, שיבינו את ה"תופעה" המדוברת ואז...אבא של הדס בן 70, ובשיא הספונטניות, היא קבעה שם ארוחת יום הולדת באירוע פרטי עוד היום! וזה היה מהר מהר-בום!.

ספונטני...

הרהרתי לעצמי..."אחרי הכל גם גרמתי שם לאירוע הראשון של הבית..." היה לי מוזרואז הדס מתקשרת ואומרת לי "תודה שחיברת ביננו". לא ידעתי ממש מה לענות.

היה לי מוזר-
- למה מתוך כל הבניינים לפני 6 שנים עליתי דווקא לבניין הזה. ואיך דווקא הדלת של רחל הייתה פתוחה ואיך דווקא הכרתי את רחל, ואיך זה שהיא נתנה לאיש זר להיכנס אליה הבייתה... מאיפה בא החיבור הזה?

- איך קרה, החבר והזוגיות שלו בחרו וקנו דווקא את הבית הזה??

- איך קרה שמתוך כל אלה שהזמנתי, דווקא רק הדס בן ארצי הגיעה?

- איך קרה שפתאום הדס קבעה עם עדית את האירוע הראשון של הבית?

הלכתי משם להרהר בכל הסיפור הזה שאין לו תשובה.. של "למה כל זה קרה ככה".. תחושה של מן כאילו "עשית את העזרה והחיבורים שלך, תמשיך הלאה..."לא פעם ראשונה שקורים לי דברים חיוביים בהדר עם הצירופי מקרים האלה לצד המקרים המוזרים..יש לי עוד מקרים כאלה. יותר הזויים.

מצחיק שבתוך כל הארוח בפתיחה בין כל האנשים עדית התנצלה שאין לה זמן בשבילי. עניתי "תרגישי בבית..." כאילו מכירים שנים....

בועז רפאלי מתמזג בבית


 

לראש הדף
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה