Other Projects
חנוכיה אחת ביום
יש את אלו שיש להם לוח זמנים לכל "הדלקה"... אלו שכל ערב מסודרים עם חבורה אחרת, משפחה, חברים, קולגות. יש את אלו שיודעות להכין סופגניות, יש את הבלוף-גניות מהיוגורט ויש את הלביבות... הלביבות הן קטגוריה אחרת. אמנם גם הסופגניה וגם הלביבה שתיהן חייבות לשמן הרותח את הטאץ האחרון אבל הלביבה, לדעתי, לוקחת בגדול. 

בהשראת חברתי זוהר יולס שמעלה כל ערב לעמוד הפייסבוק שלה חנוכיה שונה, רגע לפני ההדלקה, החלטתי השנה לעמוד במשימה שבדרך כלל אינני משלימה: להדליק בכל יום חנוכיה אחרת עם אנשים אחרים. יומני איננו מלא, הכל פתוח! מאידך, כולם מאתגרים ומאותגרים בימינו אז הנה אני...מאתגרת את עצמי...חנוכה תשע"ה.
חנוכיה אחת ביום, וטקסט שהולך איתה...
‪Read more ...‬
אתיופיה, מסע שורשים
במאי 2007 אצרתי מפגש שהוקדש לנושא קליטתן המורכבת של נשים מעליית יוצאי אתיופיה בארץ. עדי אלעזר, בחורה צעירה שעלתה עם משפחתה דרך סודן בהיותה בת חמש בלבד, הייתה האורחת הראשונה שסיפרה את סיפורה האישי. סיפורה של עדי ייצג בעיני את סיפור הדור השני לעליה זו. 

שבע שנים מאוחר, יותר מצאתי עצמי מלווה את עדי למסע השורשים שלה בביקורה הראשון בארץ הולדתה, בתרבות האתיופית - מוזיקה, אוכל, שפה ומנהגים - שליוותה ומלווה אותה כל ילדותה ובגרותה, עד לביקור בבית בו גדלה עד הלילה בו יצאו למסע אל הלא נודע. 
‪Read more ...‬
רחל, רק על עצמי
תעשו תרגיל: עיצמו את העיניים לדקה, מיחקו כל מה שאתם יודעים על רחל המשוררת. עכשיו פיקחו אותן חזרה וקיראו, בלב או בקול, את מילות השיר כאילו ראיתם אותן בפעם הראשונה...
‪Read more ...‬
מה במשכן?
המשכן לאמנות עין חרוד, עוגן תרבותי יחודי מסוגו בצומת עמקי הצפון. בנוסף למוזיאון שפעילותו האמנותית כבר זכתה להכרה ארצית ועולמית, השתדרגה פעילות המקום עם הקמת האודיטוריום והיום היא כוללת מלבד פתיחות רבות משתתפים ואורחים, בית קפה בחצר הפסלים המקסימה ע"ש אדריכל הבית ביקלס,  קונצרטים של שבת בבוקר, הקרנות סרטים וכמובן גם את פריחה, מפגשי תוכן לנשים.
‪Read more ...‬
תמונות מהעיר האפורה, המדהימה!

  
 

‪Read more ...‬
הרשמה
שלום,
שמחה שהגעת לאתר Idits ואשמח להוסיף אותך לחברי האתר, חברי.
הגיע לך פוסט, מאמר, ברכה או פרסום מהאתר ואהבת? רוצה להיות חלק קבוע מרשימת התפוצה??
בשמחה!
כל שעליך לעשות הוא לשלוח טלגרמה למטה...

‪Read more ...‬
תשע"ג, שנה חדשה מגיעה...
מפינת הכתיבה שלי נשקפת גפן מטפסת וחלון צופה לשמים וצמרות אלונים. כל כמה ימים  בסביבות השעה חמש וחצי, אני מכבה בחשש מה את המזגן,  מסיטה את החלון לצד וממתינה... עד כה היה מכה בי חום כבד, אויר לח ומעיק. בימים האחרונים, כמו ברגע כתיבת מילים אלו, מגיעים משבי רוח פראית נושאים עימם ריחות סופקיץ,  ואור אפרפר המעיד על הסתיו שבפתח.
‪Read more ...‬
את חכי לי ואחזור
ערב שלונסקי יוצא לדרך! את הערב כתב ויספר ד"ר מוטי זעירא. ההפקה המוסיקאלית מובלת ע"י ארנון פרידמן על הפסנתר וחובב בן סעדיה בסקסופון. חובב גם אחראי לכל העיבודים המוסיקליים שנעשו במיוחד לערב זה. יחד איתי, על ההפקה, עידן רוטנברג, על חבורת הזמר נחום משריד וביני תלמי והמנצח דורון אופיר ממשמר העמק. צוות "מערך אירוח" בראשות רעות המר כבר נפגש והתחיל עבודתו, כמוהו גם צוות "במה ותפאורה" בראשות דפנה דרורי. מודעות הערב יצאו לדפוס ומכתב יצא לקהילת "ניגון הלב" ומסביר מה הערב הזה ואיך בזכות שלונסקי נהיה קהילה מגובשת ושמחה יותר...
‪Read more ...‬
אברהם חלפי, יש אשר שקטים הם השמים
באביב תשע"א העלנו על במת אולם התרבות של המועצה האזורית עמק יזרעאל שבקיבוץ יפעת ערב על חיו ושיריו של אברהם חלפי. מכל משוררי דורו הודחק חלפי לקרן זוית וד"ר מוטי זעירא, בכתיבתו וביכולת הסיפור שלו, החייה את דמותו בפני הקהל הרב שהגיע לאולם.
‪Read more ...‬
נתן אלתרמן, פתאומית לעד
את ערב נתן אלתרמן אירחה מכללת עמק יזרעאל. צוות ההפקה עמל רבות על הפיכת הבמה לרחוב תל-אביבי ואף הקים ורנדה נרחבת לד"ר מוטי זעירא המספר. הפעם נוספו, ברקע,  דימויים תקופתיים שהוקרנו על מסך מאחורי מוטי והעשירו את הערב. לשולחנם של פן השתיין הפואטי וגולדברג משוררת, סופרת ילדים ומרצה לספרות הצטרף נתן אלתרמן, משורר ופובליציסט.
‪Read more ...‬