בבית, באלון הגליל
במהלך חיינו באלון הגליל מעורבותי הקהילתית הייתה כגל בים...עולה עם הרוח ויורדת לשפל. אינני מהמתגייסות בקלות ולא תמצאו אותי בכל חג ואירוע. כאשר "התגייסתי" היו אלו תמיד צוותי עבודה מענגים, תהליך חשיבה שהתחיל מרעיון ומפרט לפרטי הביצוע, המשתתפים והייחודיות של האירוע הנידון וכמובן כל פרטי ההפקה להם היו תמיד יזמים ושותפות ושותפים רבים מהיישוב.
News
קפה אלונה, ההשקה יש לי כמה תובנות על מיזמים של שיתוף קהילתי -1. הם מציטים מחדש מדורות שמזמן מעלות רק עשן2. הם מאפשרים מפגש עם כאלו שלא ראינו יובלות והכרויות עם אלו שלא הכרנו3. הם מייצרים סוג של אנרגיה חיובית שמתפזרת כמו אדוות במים 4. הם מזכירים לנו למה בחרנו לחיות בישוב קהילתי 5. הם מאתגרים!בהקמת הפאב הישובי לא הייתי מעורבת, בכלל. הצעירים של המקום הקימו וסידרו ובנו תכנית עבודה ונחמד שם, באמת נחמד נורא! ואני, מבקרת מדי פעם אבל בעיקר ספונה בין קירות ביתי וממעטת להיות מעורבת בנעשה בישוב. כל זה השתנה לאחרונה כשמצאתי עצמי נשאבת לעיצוב וסידור הקפה הקהילתי, שועטת כבולדוזר קדימה אל עבר תאריך הפתיחה שהיה קרוב ביותר, תוך פגיעות לא מכוונות בצדדים - כן, אני יודעת :( - ועם הרבה כוונות טובות. היעדים שעמדו למולי היו לערב כמה שיותר חברים מהישוב באטרף של ההקמה ועם זאת לראות שלא מתקבל מקום שנראה כמו מחסן עודפים וליצר נראות חדשה, עם טיפונת אוירה של בית, נראות שתביא לתגובת השתהות והשתאות אצל מי שרגיל היה לקפה 'פרסקו' בפניו הקודמות.
Saar's Show... למי שלא היו וקצת גם למי שהיו, והיו הרבה, כמה מילים על מעגלים שנסגרים וכאלו שניפתחים:למעלה מ-130 איש התאספו על הדשא הסמוך לבריכת אלון הגליל בשישי האחרון. נציגים מכל "שלבי הבנייה" של הישוב וגם כמה אורחים מבחוץ שקראו, הסתקרנו והגיעו. מלבד כסאות ומחצלאות קיבלו את פניהם גם בירות, יין וקווה שהשרו נינוחות ותחושה חגיגית.
...
כניסה לחברים
קפה אלונה - קפה קהילתי באלון הגליל
כל הסיפור במילה אחת "קהילה!"
נזכרתי כמה אני אוהבת עשייה קהילתית, כמה אני טובה בלעשות ניסים עם אחרים וכמה אני לא נבהלת מסלעים שעומדים בדרך. היו לנו שבועיים לפתיחה שהצוות [שלא הייתי חלק ממנו] קבע. הדיבור היה "נפתח ונראה" או "נתחיל ככה ואחר כך נשפר". אני לא מאמינה בהתחלות כאלו. היעדים שלי היו שכמה שיותר אנשי קהילה יקחו חלק בהקמה בכל הרבדים שלה, שכשיפתח, הם ואחרים יכנסו למקום ויגידו "וואו!" ואחר כך הם יגידו "הי, את זה אני תרמתי!" או "איזה יופי מה שהוא עשה" וגם "איך אני יכולה להשתלב?"

בשישי 6/9/19 הקפה נפתח להרצה. אני ביליתי בקפה תל-אביבי באותו הבוקר אבל ממה ששמעתי, ומהתמונות שצילמה גאיה אילן, נראה שהיעדים הראשונים הושגו.

לא מאמנים? ספקניות? מוכרחים לראות בעינים? בצדק!
בואנה ובואו לבקר, שעות הפתיחה* בהמשך לפוסט -
‪Read more ...‬
Cool Jaz in the Pool
ערב ג'אז בבריכת אלון הגליל, קיץ 2011
רעיון והפקה: עידן רוטנברג, חובב בן סעדיה ועדית שגב
הפקה מוסיקאלית: חובב בן סעדיה
עיצוב מודעת הערב: אורלי יעקובוביץ, סטודיו אור

‪Read more ...‬
סער עלי מים
מלחמה. הפסקת אש. מלחמה. הפסקת אש. מלחמה. הפסקת אש. הפסקת אש!

ביום שישי הקרוב, 5/9 שוב תעלה סער ליבן על רכבה ותצפין מתלמי יוסף שבגבול עזה, עד אלון הגליל. הפעם סער איננה מחפשת מיפלט מקטיושות ומרגמות, הפעם היא באה לתת... לתת מכשרונה וקולה.

ב - 21:00 נתכנס בבריכת אלון הגליל, אנשי הישוב ואורחיהם, סביב כיבוד ואלכוהול באויר המתקרר של הסתיו שהובטח לנו בחצביו הרבים. סער, קובי דני ומאור, שתי גיטרות ומערכת תופים אחת,  ישירו לנו חומרים מקוריים ושירים מוכרים, בשפת אימנו ובשפת אימם של הרוקרים הגדולים, יספרו קצת על החיים, על הדרום ועל החיים בדרום גם יחד...
‪Read more ...‬
לכל הפעילויות