דיבור פשוט
תכנית שנולדה כמענה לשיח [שיחה], ובמיוחד העדר השיח בו מתפתחים ילדים ונוער בדור הנוכחי, שרבה בו לכאורה התקשורת אך מועט בו הדיבור הפשוט... יש חשיבות עצומה לדיבור פשוט בין אנשים. דיבור פשוט או באנגלית ConverSimple הוא כלי עזר לעידוד שיחה פתוחה וערה.
News
המקום הנכון, ד"ר קן רובינסון - ציטטות קשה לשים אצבע על סוד קסמו של קן רובינסון, ד"ר קן רובינסון או סייר רובינסון שקיבל אצולה של כבוד באנגליה מולדתו. הרצאותיו הן הנצפות ביותר באתר TED למרות שאינן מלוות באפקטים או מצגות, דיבורו מונוטוני - אפילו כשהוא מתבדח - והוא זז מעט מאוד, אם בכלל, על הבמה בשל שרידי פוליו שהוא סוחב מילדותו. ובכל זאת, האיש מרתק וההתבוננות שלו על מערכת החינוך חשפה את עירומיה. "המלך עירום" הוא לחש והשמועה טילטלה את עולם החינוך המערבי ויצרה צונמי של דיבורים בנושאים כמו יצירתיות, הררכיה במקצועות הנלמדים, סטנדרטיזציה במבחנים, מקומן של האמנויות ומציאת המקום הנכון.
למה לי ציטטה עכשיו? למה בעצם להוסיף ציטוט, שיר, מילים שאולות למפת תודעה, ובכלל מאין באה המשיכה שלנו למילים של אחרים, לאילנות שפעמים רבות איננו מכירים ואיננו בודקים מי ומה היו?
ניווט נשמה זכיתי. יש לי חבר אחד שהיה אחד מחבורת המופלאים של קול גלגל, הוא שסיפר לי על המסע אל עצמך במידבר, ושיחות הנפש הממושכות שלנו, תמיד תתנהלנה עם לחם ריחני וממרחים שווים. זכיתי!
מאניבול, סרט על בייסבול וחשיבה יצירתית - ציטטות אם להאמין לכתבות וביקרות הסרטים, סיפורו האמיתי של בילי בין וקבוצת הבייסבול הכושלת של  ה-MLB אוקלנד אתלטיקס  עבר התאמות כדי שימשוך גם נשים לקהל הצופים. מבחינתי, המשיכה המפתיעה שלי לסרט, שאת רוב הנרטיב שלו אינני מבינה, לא נמצאת בסיפור על קשרי המאמן לבתו ואפילו לא בברד פיט שנותן כאן משחק משובח. כוחו של הסרט הוא באימוץ חשיבה אחרת, יצירתית ומפתיעה לתהליך רב שנים ומקובע, תהליך בחירת שחקנים להרכבת קבוצת בייסבול מנצחת. בלי קשר להצלחת הסרט או עמידות השיטה, יש בו כמה ציטטות שניתן לאמצן כמו זו -
לדבר לעצמנו, אנדרס נאומן - ציטטות בגב הספר בהוצאת תשע נשמות כתוב: נסיעה אחת. שני יחסים משולשים. שלושה קולות. ספר שנקרא כמו סרט מסע עוצר נשימה." [מספרדית של מיכל שליו]ספר שכל פסקה בו מזמנת חוכמת חיים שרציתי לנצור. קיבצתי את הציטטות שאהבתי יותר -"לפעמים אני מרגישה שהאימהות היא חור שחור. כמה שלא תמלאי אותו הוא לעולם אינו מלא, ואת גם לא יודעת  לאן כל זה הולך." [אלנה]
...
כניסה לחברים
ציטטות
האדמה והשמיים
נשארים כאן לעולם
על כן אסור לתת אותם במתנה.
אבל תוכל לתת לי פרח,
אם תרצה לתת לי פרח,
ותוכל לגעת בי בשתי ידיים
שנולדו מאדמה.

ידיים שנוגעות
גם זוהי מתנה
גם זאת, כן גם זאת
מתנה.
‪Read more ...‬
"אחריות עקיפה"
לפני כחודש זומנתי לאירוע בו נכח חבר שלא ראיתי שנים רבות מאוד, כ-15 ליתר דיוק. אי שם בתחילת שנות התשעים הייתה ביננו ידידות עמוקה תוך שיתוף המאוויים, החלומות והחוסרים שהעיבו על אושרו וכהרגלי - אז וגם היום - לא עמדתי מהצד והתערבתי במהלך חייו. למרות שהדחקתי חלק מהמעורבות הזו המפגש ביננו הציף אצלי שאלות רבות ובמרכזן התהייה: האם ועד כמה מתקיימת עלינו "אחריות עקיפה" על התערבות מכוונת בחיי הזולת?
‪Read more ...‬
אז מה בעצם את עושה??
לא היה פשוט לנסח במילים את ה- Mission Statment שלי. זה זמן שאני יודעת לבנות ולהכין מערכים לכל נושא שנידרש, לכתוב ולנסח שאלות וקוי מיתאר, ללקט ממלאי החומרים שלי את אלו שמאירים אחרת, שפותחים את גבולות המחשבה הסדורה, הישרה. זה זמן שאני מתנסה בהעברת המפגשים הללו, 4 שעות כל מפגש כדי לפתוח, לחפור, להסיר מסכות להזיז מחיצות ולשלות את פניני התובנה, את רגישות המחשבות, את הפחדים והודאויות. לא פשוט היה לנסח את הכלי שמאפשר את התהליכים הללו במילים. ניסיתי!
‪Read more ...‬
לכל הפעילויות