ניחומים ליפה

בבוקר מפגש "פריחה" רגע לפני יציאתי לכיוון המשכן לאמנות, צדה את עיני הודעה שכותרתה "עמירם נפרד מן החיים". עמירם ישראל סימון, בן קיבוץ שלוחות, היה בעלה של יפה כפיר שהיא מהחברות הנאמנות והפעילות במפגשי הנשים מאז שעברה לכפר תבור, יפה ומצלמתה.

בפברואר 2011 הזמנתי את יפה לספר את סיפור חייה. בשבוע בו התקיים המיפגש אובחן אצל עמירם, לו נישאה כשנה לפני כן, סרטן עצמות. יפה אמנם לא השתתפה במפגש באותו שבוע אבל בדצמבר היא עמדה בפנינו, באודיטוריום של בית שטורמן, ובדרכה הייחודית, בליווי קטעי יומן ושירים והמון תמונות מהאתר שלה וממסעותיה בעולם, סיפרה על ההתמודדות עם אובן בתה יעל שנרצחה בפיגוע, על ההחלטה להמשיך לחיות ולשמוח, על הזוגיות המפתיעה עם עמירם ועל מחלתו והתמודדתו האמיצה.

יפה אחראית על רבות מהתמונות ממפגשי פריחה. הפורטרטים שהיא מצלמת משקפים את אהבתה הגדולה לבני אדם בכלל ולנשים בפרט, אהבה שהיא חלק משלים בתאוות גילוי ארץ ועולם, אהבת הטיולים, שקישרה בינה ובין עמירם. בחנוכה השנה, במסגרת נרות הגבורה הנשית שהדלקנו ערב ערב, כתבה יפה על אמה ובנותיה בנר השביעי "לחיות כאילו הכל כאן בסדר" ובתה טל כתבה אף היא על "אחותי הקטנה", בנר השמיני והאחרון. 

העמוד הזה נפתח כדי לחזק ולתמוך ביפה כפיר במילים, שהן כל-כך יקרות ובעלות ערך בעיניה.
מזמינה אתכן לכתוב, מילים בודדות או רבות, 
בשטף או קטועות כשיריה של יפה,
מילים,
מעמקי הלב.

שולחת לך, יפה, את שירה של לאה גולדברג "ולא היה בינינו אלא זהר" בלחן וביצוע של חן ליאוני שמתאים לכאב ולגעגוע הטמונים במילותיה של גולדברג ובכאב ליבך. אוהבת אותך מאוד. עדית

to top
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה
‏רחל, תודה גדולה על התיקון. מיד שיניתי במקור. עדית ‏Idit Segev ‏@ 20 Jan 2013 19:43
‏תיקון קטן: עמירם סימון ז"ל היה בן קיבוץ שלוחות שבעמק בית שאן (עמק המעיינות), יש לו משפחה בשלוחות, זוג הורים, אח תאום, אחייניות ועוד. עמירם המשיך לעבוד בשלוחות עד שיכול היה, הוא היה אחראי על ההשקייה בגזר, אחד הענפים המשמעותיים בקיבוץ, ותרם מידיעותיו הרבות בחקלאות ועוד. דמותו בשדות, בבית הכנסת, בחדר האוכל, בשמחות, בשבילי הקיבוץ ועוד...תחסר לנו מאד. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים. ‏רחל ‏@ 20 Jan 2013 19:00