שעת חסד

תגידי, בושרה מזאריב שאלה אותי, למדת צילום? לא! עניתי והוספתי בחיוך, אחי למד. רק בבית, כשעברתי על התמונות, ממיינת, מתקנת, חותכת... הבנתי:

המצלמה, מאפשרת לי לספר סיפור בדימויים, בצבעים, באנשים שאני כלכך אוהבת, בפנים, בהבעות. סיפור עומק לא ורבאלי.

זה הסיפור של ערב שבת, שעה של חסד, של מעגל אחד, מני רבים שראיתי שהתקיימו היום. אנשים שלא רק מסרבים להיות אוייבים אלא חשים אהבה, הערכה, כבוד וחיבור זה לזה ולזו ומאמינים שיש לעשות הכל כדי שהחיים שלנו בארץ הזאת יחזרו לשפיות ואף ירוויחו מהטירוף שפשה כאן.

כן, ירוויחו!!! שכן האבל על מה שקרה, הירידה לתהומות נמוכים כל כך, יצמיחו עשייה חדשה וחזון משותף לחברה מתוקנת, מאוזנת. ואם, אחרי הצפייה בתמונות תרצו לדעת עוד, קראו מה כתבה לימור רגב שהזמינה את החבורה הזו וקיבלה עליה לעשות הכל כדי שלא רק דיבורים יצאו מחצר ביתה. מנהיגות ואחריות, הם שם המשחק.

בושרה אמרה גם - غسان كنفاني: لك شيء في هذا العالم... فَقُم

אנשי המעגל

כך סיכמה לימור רגב, היוזמת והמארחת, את המפגש:
הייתה לי הזכות לארח מפגש מרגש ומרשים, של נשים וגברים, ערבים ויהודים, מכל רחבי העמק שלנו, שבאו נחושים לעשות הכל לעצור את מסע האלימות המחריד בין יהודים וערבים.

לכולנו היה ברור שמה שקורה לא מייצג את הרוב המכריע של תושבי המדינה המבקשים לחיות בשלום וביחסי שכנות מבוססים הבנה, הכלה וסובלנות. לכולנו גם היה ברור כי אסור שנחכה שתהיה פה ממשלה שתעשה משהו אמיתי לבלום את ההסתה ואת הקיצונים מחרחרי הריב והזדון.

היו פה ראשי המועצות אמיר מזאריב מזרזיר ואיציק חולבסקי ממגידו, חבר הכנסת אלעזר שטרן, המוכתר של סואעד חמירה אבו אמין, השייח מוחמד מסואעד חמירה, מנהלי בתי ספר, מדרשות, אנשי תרבות ותיירות מובילים ועוד רבים שהם מובילי דעה ובעלי השפעה במרחב של העמק.

יצאנו מאוחדים למשימה להיות בכל מקום ובכל זמן ולעשות הכל לעצור את מעגל האיבה. לדבר עם הצעירים, לדרבן את המבוגרים, להיות אוזן קשבת למצוקות ולהבטיח כי המורכבות של החיים המשותפים פה לא תיגרר לקרע באמון והחברות שבנינו יחד בעמל רב. 

לימור רגב עם השיח מוחמד מסואעד חמירה

14.5.2021

to top
Gallery
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה