קיימות...לחשוב על המחר – Activities
HUMAN
ערב כיפור תשע"ז
האנושות כפי שמעולם לא פגשתי אותה -

Human הוא פרוייקט מצולם [יצא בסוף-2015], סרט רחב יריעה בן שלושה חלקים של הדוקומנטריסט- אקולוגיסט הצרפתי יאן ארטוס ברטראן Yann Arthus-Bertrand. הסרט צולם במשך שלוש שנים ע"י צוות של 20 איש - בהם עיתונאים, צלמים וממייני חומרי תוכן שראיינו כ-2,000 בני אדם ב-60 מדינות בעולם - וכן בצוות צילומי האויר שכלל 6 אנשים ובהם הבמאי. 
‪Read more ...‬
ללמוד בכל מחיר
מצוקת שטחים וקירבה למקור מים הובילו אדריכלים לחזון הקהילה הצפה בניגריה. עיר אפריקאית שלמה, מבנים פשוטים מחומרים זמינים אשר תוקם על גבי רפסודות צפות המנצלות אף הן מיכלי פלסטיק גדולים, פסולות תעשייתית. בתפיסה מרגשת המבנה הראשון שיצא מהכוח לפועל הוא בית הספר שנבנה בעבודת צוות קהילתית. במורד הדף מצורף לינק לתמונות נוספות ולמאמר המלא.
‪Read more ...‬
מים?! זה לא ברור מאליו!
באזור הצחיח של לימה, פרו, חבורת סטודנטים מהאוניברסיטה להנדסה וטכנולוגיה UTEC פיתחו פנל דמוי לוח מודעות ענק ההופך את הלחות שבאוויר למים ראויים לשתייה. הפנל שאמור להיות בשימוש הקיץ יפיק 96 ליטר מים ביום לטובת התושבים והמבקרים באזור. " לוח מודעות זה משקף הצעה חינוכית של האוניברסיטה, שבו היא חותרת לפתח את כושר ההמצאה והכישרון של תלמידינו באמצעות תרגול המבוסס על הוראה. המטרה היא לעורר את הייעוד ללמוד הנדסה שהופכת אותו לאטרקטיבי יותר לאנשים צעירים, ולהכין אותם להיות אנשי מקצוע מוסמכים ביותר שיובילו מדע, טכנולוגיה וחדשנות לפיתוח בר קיימא של פרו ", אמר ג'סיקה Ruas Quartara המנהל קידום UTEC.
‪Read more ...‬
כמה רחוק מגיעה אדישותנו?
פעם, היה לי על השולחן גלובוס, כדור עגול ומפת העולם מצוירת עליו, ובחובו טמונה מנורה קטנטונת שהאירה את העולם גם בחשכת הלילה. כמו מדליק הפנסים של הנסיך הקטן הדלקתי בכל ערב את כדור הארץ, שלא יהיה חשוך. כן, פעם הייתי רומנטית לגבי העולם שבו אנו חיים. התבגרתי. העולם הגדול הפך נגיש פיזית ובעיקר טכנולוגית. זה לא מקל על הרומנטיקה.

בהשאלה מכדור לכדור: בסרט Moneyball  אומר בראד פיט בתפקיד בילי בין מנהל קבוצת הבייסבול:                            " It's hard not to be romantic about Baseball" / קשה לי לאבד את הרומנטיקה לגבי כדור-הארץ. תראו מה אנחנו עושים לו ולשותפינו לכדור הזה...
‪Read more ...‬
מיקי חיימוביץ מתארחת ב"אדלה"
מיקי, המוכרת כמנחת טלויזיה ופעילה חברתית, הביאה לארץ את מהפכת ה"יום ללא בשר" או בגירסתה העולמית -
Meatless Monday. מי שכבר שמע/ה משבחים את הרעיון והדוברת. מיה וייד יזמית ובעלים של קפה ביסטרו "אדלה" מזמינה למפגש עם מיקי חיימוביץ ביום שני הקרוב. פרטים במודעה המצורפת...
‪Read more ...‬
לא לוותר על המיותר
בשנים האחרונות צף נושא הקיימות לפני השטח. אפילו תכניות טלוויזיה פופולאריות מדברים אותה בפריים-טיים. אצלי הנושא קשור לפעילות בסדנת קול גלגל או טיפונת לפני ... למחשבה שמשהו מיותר לאחד יכול להיות שימושי לאחר מחד וגם מאידך, שמוצרים בני קיימה שמיוצרים היום באיכות ובחוזק חומרים כזה שהתכלותם תיקח מיליוני שנים, יכולים כשסיימו את תפקידם המקורי לשנות פנים וייעוד ולשמש אותנו עוד שנים רבות.
‪Read more ...‬
תקציר חיינו כאן
מבית היוצר של האילוסטרטור הלונדוני Steve Cutts מגיע הסרטון Man שנעשה ב-2012. בפחות מארבע דקות הוא מעביר בריף על יכולתו של האדם בחמשת מליוני שנותיו על הכדור הזה, לנצל להחריב ולכלות את רוב משאבי העולם הזה. חומר למחשבה...
‪Read more ...‬
מוזיקה מן הזבל

המעברה של Cateura בפרגוואי כולם עובדים בזבל. מתוך הררי הזבל ממחזרים את כל מה שניתן ומוכרים. מישהו חשב שאפשר גם לעשות יותר מכך.

‪Read more ...‬
כלכלה אחרת
Charles Eisenstein בסרט קצר על הפער בין העולם הכלכלי שבו אנו חיים ובין הצורך לעשות ולתת ללא תג מחיר כדי לשמר את מתנת החיים והיקום. כלכלה מקודשת.

Sacred Economics traces the history of money from ancient gift economies to modern capitalism, revealing how the money system has contributed to alienation, competition, and scarcity, destroyed community, and necessitated endless growth.

Today, these trends have reached their extreme - but in the wake of their collapse, we may find great opportunity to transition to a more connected, ecological, and sustainable way of being. 
‪Read more ...‬