"עטוף באהבה"
הסרט על צביקה


זה קרה לפני שנה, אי שם בתחילת דצמבר שעבר נפגשתי בפעם הראשונה עם העורך אלון גרינברג כדי ליצור יחד סרט תיעודי על חברינו צביקה לופט ז"ל. ביולי 2016, בתום האזכרה שנערכה בעשור למותו, נערכה הקרנה בפני קהל בני משפחה וחברים [כ-200 במספר] בתוך חורש קטן בישוב כפר חוגלה שבעמק חפר שם מתגוררת המשפחה.  בחסות החשכה ניתן היה לשמוע היטב את תגובות הקהל שנעו בין קריאות הפתעה, משיכות אף דומעות וגלי צחוק מרובים.   כי כן, "עטוף באהבה" הוא סרט הנצחה שלצד כאב האובדן העצום המלווה אותו, הוא גם סרט מצחיק, ובוטה ומלא חיים ואהבה כי כזה היה האיש. כזה היה צביקה.

את המשימה קיבלתי מארנה והבנות איה, מיקה ויולי. לא ללא חשש מצידן ומצידי כאחד. כולנו ידענו שהתפר בין פרטי וציבורי, בין הורים-אחים-אישה-בנות וחברים, ובמיוחד במשפחה שחוותה שכול, הם תפרים מורכבים שיכולים להצבע בצבעים טובים כמו גם במתיחות ועלבונות. ידענו גם שהעבודה רבה והזמן מוגבל ותאריך היעד קבוע  21/7,
אזכרת העשור.

קיבלתי לידי, תיבות של דיסקים ועליהם צרובים סרטי וידאו משפחתיים, צילומים רבים שנסרקו, חומרי גלם וכתבות שנערכו במהלך השנים ע"י הטלויזיה, סרטון ההנצחה שעשה הקיבוץ לא מכבר. ה"מתנה" הגדולה היו דיסקים של ראיונות קוליים שהועברו מהקלטות טייפ סלילים ועליהן שיחות בין ההורים, בעיקר תלמה האם, המורה, לילדיה, אי שם בשנות ה 60-70 כשילדי ראש הנקרה היו עדיין "רכוש הקיבוץ". שיחות מבוגרים-ילדים נפלאות.

ים של חומרים שונים ומגוונים שמהם נרקם בזהירות וקפדנות התוצר הסופי. בתהליך שארך כחצי שנה הפקנו סרט שאורכו כ-40 דק' המביא סיפור מלא חיים של צביקה לופט ז"ל- בן, בעל, אב, איש צבא וחבר- תוך המנעות מוחלטת מצרוף המילים "הוא היה..." ונסיון עיקש להציגו בגודל אמיתי על מעלותיו ווחסרונותיו לפי תפיסת העולם של הוריו.


עברו כמה חודשים מאז ההקרנה ההיא ואני מוצאת עצמי חוזרת שוב ושוב לסרט שיצרנו יחד, אסירת תודה למשפחת לופט שבטחו בי כל-כך, מודה לתומר, ברק וטלי מ"אחים היימן" ששמרו אותי, ייעצו ונתנו כיוונים, שמחה באלון גרינברג שעזר לי להוציא מחשבות ורעיונות לפועל והפך לשותף וחבר והיה ידי בעריכה. גאה בזכות שנפלה בחלקי. 

"תרצי לעשות זאת שוב?" שואלים אותי פה ושם "כן!" אני עונה, "ברצון!" לאלו שאינם וגם למי שעוד נוכח וקיים...

אם אתן/ם, או מי בסביבתכן/ם, בחיפוש אחר מפיקה שהיא גם תחקירנית/ תסריטאית או במאית לסרט תיעודי, 
אחת שיודעת לספר סיפור ולחבר דימויים למילים קצת אחרת,
מוזמנים לפנות אלי. ניפגש ונראה... ולוואי יצא לנו סרט!

21/12/2016
to top
תגובות
שם:
כתובת מייל:
captcha
לשליחת טלגרמה