ישראלית, מחזור 2 ברקאי – Activities
ישראלית, מכינה למנהיגות ומצוינות חברתית, - שלוחת הבנות
המכינה  הקדם צבאית החלה פעילותה במגדל העמק בשנת תשע"ד 2013-2014. היא מהווה שלוחה למכינת הבנים הבוגרת [משנת 2000] מחצור הגלילית, שתיהן מבית יוזמות ימין אורד. בראש המכינה עומדת ענת שטיינר ולצידה מנהלת התכנים מירב מידן. הבנות המגוייסות לשנה זו מגיעות רובן מפנימיות. הבנות מוכשרות וחכמות במיוחד ונראה כי שנה של העשרה וחיזוקים נוספים תפתח להן פתח לשירות צבאי משמעותי יותר ותסלול להן דרך רחבה ורבת אפשרויות כבוגרות בחברה הישראלית.

‪Read more ...‬
ברקאי עם שחר, הספר
גם השנה כבשנה שעברה, דרך תכנת הספרים LUPA, ערכתי ספר לסיום שנת המכינה המכיל את המסע שעשינו בתשע"ה במפגשי דיבור פשוט ובתכנית ההעשרה המכונה תרבותיות. על חשיבות איגוד החומרים לספר איכותי כתבתי בעמוד הפייסבוק שלי כשהזמנתי אתכם, חברי ומשפחתי, לקחת חלק במימון הדפסת הספרים, וכך נכתב שם:
‪Read more ...‬
בנות "ברקאי" יוצאות לדרך...
הורים וגם- שלא להבדיל- אנשי חינוך, מכירים את תחושת הלחץ בחזה המערבבת את שמחת השחרור ועצב הפרידה מאלו שעברנו חוויית הצמחה משמעותית, קצרה או ארוכה, בגידולם. במילים פשוטות: קשה הפרידה! קשה להן וקשה לנו המנחות ובטח לענת ראשת המכינה ולנטע המדריכה הצמודה. אבל קטונתי מלדבר בשמן...רוצה לכתוב כמה מילים ולצרף ים של תמונות מרגעי הסיום של המחזור השני, מחזור ברקאי, של מכינה ישראלית קדם צבאית יוזמות חינוך ימין אורד.
‪Read more ...‬
רבות הדרכים ....
בוקר של כתיבת הסיפור האישי המלא. בנות המכינה, הרכב חסר שלוש,  בבית וחצר שגב. בוקר של ריכוז, התעמקות, קושי והתרגשות..
‪Read more ...‬
הסיפור האמיתי, לינור אברג'יל
11/05/2015
בהמשך ישיר לפוסט של שלי יחימוביץ... אמש, כבשנה שעברה, הקרנתי לבנות המכינה את הסרט שמלווה את סיפורה של לינור אברג'יל. סרט קשה לצפיה שפולשים לתוכו נושאים רבים הנוגעים לבני אדם בכלל ולנשים בפרט אבל במרכזו סיפורה של לינור, סיפור האונס הנורא שעברה בהיותה מלכת היופי של ישראל והמסע המדהים שעשתה בעקבותיו בו זימנה לנשים נפגעות תקיפה מינית מיבשות שונות לספר את סיפורן אל מול המצלמה ולהסיר מעצמן את הבושה והאשמה.

הסרט המצורף בקישור למטה קשה, מאוד קשה לצפיה, אך מומלץ!
‪Read more ...‬