Clips* – Activities
היא הולכת בשדות, ציפי בנציון
שלום בנות, אני מוכרחה עוד רגע לפני שמתפזרים להגיד כמה מילות פריחה.אני פשוט לא יכולה לתת לזה ללכת ככה...
‪Read more ...‬
פרידה עם חיוך
שבוע עבר מאז מפגש פריחה האחרון, אחרון שהתקיים, אחרון לעונה זו וכנראה אחרון במשכן בכלל. שבוע עבר ואני נושאת איתי את קולותיו, רגשותיו וטעמו ומנסה להעלות אותם על כתב, לחלוק.

"איך את היום?" שאלתי את עצמי בכל בוקר השבוע "איך את עם ההחלטה לוותר על משהו שהיה חלק משמעותי כל-כך מחייך בשבע השנים האחרונות וללכת הלאה למחוזות חדשים, לא ידועים עדיין...איך את?" שאלתי. ולא עניתי. התחמקתי.
‪Read more ...‬
"אדמה" או "יום נפלא הוא המחר"
בעקבות מפגש פריחה 51 פיוס, חיים שלמים בין שם לכאן, ולטובת מי שלא הצליחו להגיע, מצרפת את הסרט שהוקרן. מסמך נדיר ומעניין משנת 1947-8!
‪Read more ...‬
ומה הלאה?
כאילו משהו בתוכי צפה את הבאות, לפני כחודש החלפתי את הציטוט שקיבל את פני הנכנסים לעמוד הבית שלי idits בציטוט מתוך סיפרו של פיטר מורגן קאש, המנכ"ל והדלת המסתובבת שאומר: " הכישלון, הוא התנסות הכרחית בדרך להצלחה. השאלה אינה אם תיכשלו, אלא מה תעשו אחרי שתיכשלו." ואם זה לא מספיק, נקרתה בדרכי השבוע הקריקטורה הבאה מהניו-יורק טיימס...
‪Read more ...‬
מיה יוהנה מנחם, הצצה ראשונה
הבטחתי שאסיר אט אט את העטיפה, קודם את הנייר האטום, שישאר רק הצלופן....
‪Read more ...‬
ג'ואן באאז - הבחירה שלי ליום האשה הבינלאומי 2013
יש מקרים בודדים בהם הישיבה מול ה-TV והזיפזופ בין הערוצים מוליד אושר גדול. השבוע זכיתי לראות, להתרגש ואף לדמוע מול סרט דוקומנטרי* המתעד את סיפור חייה המרתק של הזמרת האמריקאית ג'ואן באאז Joan Baez "כמה מתוק הוא הצליל". הסרט שנעשה במסגרת פרויקט רחב יריעה של PBS בסדרה המוקדשת ל- American Masters, הזכיר לי כמה אהבתי להאזין לקול המיוחד שלה, רך ועוצמתי כאחד, כשבקע מערמת תקליטי וניל בנעורי.  והקול הוא לא הכל...
‪Read more ...‬
למצוא את ויויאן מאייר, קדימון
לא יודעת אם הסרט במלואו יגיע לארץ, אך לא יכולתי שלא לחלוק את הקדימון המרגש.... בחיפושיו אחר צילומים של העיר שיקגו מהמאה העשרים לצורך ספר היסטורי שכתב, רכש John Waloof  בשנת 2007 ארגז של נגטיבים והדפסי צילומים בפחות מ- 400$ בבית מכירות פומביות. החומרים שנמצאו בארגז, ובשאר הארגזים שליקט ורכש בהמשך מאנשים שונים שקנו אף הם חלק מהעיזבון הזה, שינו את ההסטוריה של צילומי רחוב בארה"ב. מתוך 100,000 נגטיבים, הדפסים וסרטי דוקו בייתיים, נתגלתה צלמת בשם Vivian Maier שחייתה במחצית השניה של המאה העשרים כאומנת בניו-יורק ושיקגו.
‪Read more ...‬
צילום כעצירה, והתבוננות
העצירה המוסיקאלית שפתחה את חלקה של אפרת שני במפגש פריחה היתה קטע נגינה הודי של שבע דקות וארבע עשרה שניות. בעקבותיו דיברה אפרת על העצירה שיוצר צילום הסטילס. על האפשרות לחזור ולהתבונן ברגע מסוים, אמיתי. עוד סיפרה איך מתוך העיסוק בצילום ובתיאטרון היא פיתחה ביחד עם ירון גולן את תפיסת העולם, הסדנאות וקלפי        Point-of-You. הקלפים מאפשרים בחינה מחודשת של נקודת מבט, תחושות וכיווני חיים דרך דימויים מצולמים.
צילומים מן הבוקר הנפלא מצורפים בגלריה שבסוף הפוסט.

גם עמוד הפייסבוק, בין שאר מעלותיו, מאפשר לנו לשתף אחרים בעצירות מצולמות בזמן אמיתי או בכאלו שנאספו מאלבומי התמונות של העבר. הבוקר, כשראיתי את סדרת התמונות שהעלתה בת דודתי רויטל טמיר, תפס את עיני הדימוי של אופיר בתה הקטנה ביחד עם נדיה בת דודתה, מדלגות על סלעים לאורך חוף ים חורפי-אביבי. הצילום הזה העלה את הרעיון לשים בדף הבית שלי דימויים מהפייסבוק שהועלו על ידי חברי ברשת. לכל תמונה סיפור, והקשר, אבל מרגע שיצאו אל הרשת הן כולן חשופות ופתוחות ליצירתיות, לאסוציאציות ולדמיון שלנו הצופים.
קחו עצירה, התבוננו וקראו...
‪Read more ...‬
הזמנה להרחבת מעגלי "פריחה"
למה לא לחלק מה שטוב עם אחרות?
חייבות להרחיב את מעגל הנשים שלנו, למלא את החלל, למלא את הלבבות.
מוזמנות להפיץ לחברות מן הישוב, חברות לעבודה, אחיות וגיסות ועוד מעגלי נשים ...
‪Read more ...‬
נשים ששווה לעקוב אחריהן...
מן הנשים שהתארחו במפגשי "פריחה", יש לא מעט שכותבות, מפרסמות ועושות מעשים. ברוב המקרים אינני מצליחה לשמור על קשר עם כל האורחות שלי אבל כמעט תמיד אני ממשכה לעקוב אחריהן, ממרחק מה, ולהתרגש. כדי לא לשמור את העניין רק לעצמי ולהעביר הלאה, מבטיחה לשלוח מדי פעם חומרים שיחשפו למי שלא מכירים או יקשרו אותנו בחזרה, למשהי שפגשנו בעבר באחד ממפגשי שישי שלנו. והפעם, ד"ר שרון גבע, היסטוריונית חוקרת גבורת נשים בשואה.
‪Read more ...‬