תווים וצלילים – Activities
סער ליבן
הכרות שהתחילה בענן הוירלי, המשיכה בלהט מבצע חומת מגן קיץ 2014 ונראה שלעולם לא תסתיים - סער ליבן, חברה, יוצרת, זמרת, אשה, רעיה, אם, פצצת כישרון!
‪Read more ...‬
אופרה כפרויקט שיקומי לדיירי רחוב
Streetwise Opera
מייסודו של מאט פיקוק -
כל-כך התרגשתי מהסרטון הזה. כמה חזון, יצירתיות ואומץ נדרשו להעלות
את מופע האופרה הראשון בעולם, שכל צוות השחקנים/זמרים שלו מורכב מדיירי רחוב, מהומלסים!
השראה!!!
‪Read more ...‬
I WANNA GO - AvevA
שיר חדש עם קליפ מרתק של אבבה. שווה להקשיב ולצפות -
‪Read more ...‬
"גשם" ניסים טהר
יוצר שלא הכרתי*, ניסים טהר. חיי במדבר, כותב ושר. תאזינו...
‪Read more ...‬
לאור הזכרונות
"לכל אדם יש זכרונות כספר, יומן חרוט על לוח לב שותק"
בהכנת החומרים לפרידה מהבנות נזכרתי בביצוע הנפלא של עליזה רוזן לשיר "לאור הזכרונות" למילותיו של יחיאל מוהר. הביצוע לקוח מסרטו של תומר הימן "עליזה" אליו הוזמנו הבנות ע"י הבמאי. המלצות על הסרט כבר פרסמתי בעבר, הוא עדיין לא פתוח ברשת אבל מוקרן מדי פעם בסינמטקים בארץ. קריאה במילות השיר מגלה את העושר הלשוני שנעדר היום מהשירה העברית [בהכללה] ויש בה כדי לחבר את הנושאים השונים במכתב הזה. תהנו!
‪Read more ...‬
נטע אליים שרה לסבתי ז"ל
הפעם הראשונה בה שמעתי את נטע אלקיים שרה היה זה השיר "תעאלי". לא הבנתי אף מילה ובכל זאת הדבר שרציתי יותר מכל הוא לרוץ לממה (סבתא) קלריס שלי- שאיננה על האדמה הזו כבר עשרים שנה- רציתי להשמיע לה, לחלוק איתה את התגלית. וסבתא שלי, שחייתה בשכונת מהגרים עלובה בפאתי פריז, הייתה מקשיבה בהנאה ואומרת לי בחיוכה הקורן "סחה בנתי!" , תתחדשי!
‪Read more ...‬
פרידה מחבר
לפני ימים ספורים [20/8/2013] הלך לעולמו המוסיקאי גבריאל בלחסן. לצערי הענק לא הכרתי אותו, את סיפורו ואף לא את שיריו ונגינתו טרם היום הזה אבל מאז אינני מפסיקה להתרגש מהמכלול שלו. מי שמצליחה יותר מכל לחבר אותי ליוצר היחודי הזה היא סער ליבן שהייתה ידידתו. מצרפת מעט ממה שכתבה ופרסמה סער בדף הפייסבוק שלה בימים שלאחר מותו של בלחסן מתוך הערכה גדולה לאיש וחיבור עצום לכאבה, לאבדן ולחברות.
‪Read more ...‬
מוזיקה בתחתית
ברגע הראשון רק שמעתי את הצלילים. נגנים כאלו ואחרים מנסים את מזלם ויכולת ההתפרנסות שלהם במסדרונות הרכבות התחתיות בעולם כולו. מיעוטם שווים האזנה אבל לרוב אני מוצאת עצמי נותנת משהו בתמורה לצלילים.  הפעם היה מישהו נוסף לצידו...
‪Read more ...‬
לחוש את הצלילים
האמנית Christine Sun Kim נולדה חרשת. בנוסף לחרשות וחוסר היכולת להבין את שפת הוריה היא גם הפכה בגיל צעיר למהגרת שצריכה להתמודד עם שפה חדשה. האמנות מאפשרת לה לחקור את השפה בכלים חדשים שאינם כרוכים בחוש הטבעי לרובינו, שמיעה.
‪Read more ...‬
Stand by me, darling
When the night has come and the land is dark
And the moon is the only light we'll see
No, I won't be afraid, oh, I won't be afraid
Just as long as you stand, stand by me
‪Read more ...‬