המכינה הישראלית למנהיגות ומצוינות חברתית,
שלוחת הבנות
המכינה  הקדם צבאית החלה פעילותה במגדל העמק בשנת תשע"ד 2013-2014. היא מהווה שלוחה למכינת הבנים הבוגרת [משנת 2000] מחצור הגלילית, שתיהן מבית יוזמות ימין אורד. בראש המכינה עומדת ענת שטיינר ולצידה מנהלת התכנים מירב מידן. הבנות המגוייסות לשנה זו מגיעות רובן מפנימיות. הבנות מוכשרות וחכמות במיוחד ונראה כי שנה של העשרה וחיזוקים נוספים תפתח להן פתח לשירות צבאי משמעותי יותר ותסלול להן דרך רחבה ורבת אפשרויות כבוגרות בחברה הישראלית.

I WILL = Israeli Women In Life Learning*
מה חדש?
ספר לופה לבנות מחזור הילה הזמנה לתמיכה ומימון, הזמנה לשותפות בעשייה, הפקת לספרי לופה לבנות מכינה ישראלית המתעדים אותן בכתיבתן, במעשיהן במפגשינו. 180 ש"ח עולה כל ספר. הסיפור של הלופות הוא כזה -
"דרור יקרא לבת עם בת" שבוע עבר מאז הגיעו הספרים ליעדם,שבוע עבר מאז יצאו הבנות לדרכם החדשה.החל ממחר הן תתגייסנה בזו אחר זו ואת השנתיים הבאות יקבל מהן צה"ל.לי, ולשאר חברותי נשותהצוות והמנחות במכינה, נותר רק לשאת תפילת הדרךולקוות שהצידה שקיבלו בשנה זו תספיק לפחות... לצלוח בבטחה את השנתיים הקרובות.צרפתי תמונות, לפעמים לא צריך עוד מילים:
משחררת את הדרוריות לדרך הזמנה לשותפות, גיוס מימון - 180ש"ח - לספר זכרון ממפגשי "דיבור פשוט" לבנות מכינה ישראלית -זה הזמן הזה בשנה שבו, רגע לפני הפרידה, לפני שיפוצו הדרוריות - "מחזור דרור" כך קוראים למחזור הרביעי של מכינה ישראלית - כל אחת לתפקידה בצה"ל, זה הזמן לחשבון הנפש שלי מולן.
ארבעת המחזורים בסיגד בירושלים משנה לשנה מתרחבת פעילות בנות המכינה במגדל העמק סביב חג הסיגד, אבל הארוע בירושלים מסמן תמיד את הצמיחה ממחזור למחזור, את מוטיב ההצטברות המספרית בכמות הבנות ואת התחלפות "דור בדור" במובן הכי אופטימי ומשמח שיש. מצורפות, בגלריה למטה, "עדויות" מצולמות....
בנות של קיץ ב"תערוכות הסתיו",-בוקר לימוד ועבודה במשכן לאמנות עין חרוד אמנות? מוזאון?? מה לי ולזה???אני לא מבינה! אני לא מתחברת!! משעממממםםם!בנות של קיץ. נוקשות, קוצניות, נדלקות בקלות. הגיעו למשכן בבוקר, עם קרני השמש המלטפת, הגיעו לבוקר קסום כשהן כבויות, משועממות, רדומות וחסרות עניין...
...
כניסה לחברים
המכינה, מחזור 4 דרור
משנה לשנה גדלה הכמות, משנה לשנה עולה האיכות והדיוק ההתחלתיים בבחירת הבנות שרוצות באמת ובתמים לצמוח, להתפתח וללכת קדימה, הרבה קדימה! השנה התחילה המכינה הישראלית עם 36 בנות שעושות רושם חזקות, חכמות, נחושות ועם זאת גם מבולבלות ולא "אפויות" עד הסוף. ופה נכנס הצוות המופלא לתפקידו ואני, אני רק אחת מ... אבל מצלמת, כותבת ומתעדת את המסע לדור הבא, ולעצמי.
זאת ועוד...
המכינה, מחזור 3 גא"יה
המחזור של שנת 2015-16 התחיל בכמות שיא של 31 בנות שנבחרו ומויינו מתוך למעלה משמונים מועמדות שהגיעו אלינו מכל רחבי הארץ. עקב משבר היקלטות בחודשיים הראשונים נפלטו מהסגרת 6 בנות ונותרו 25 נערות בנות  18-19, כולן בחרו לפנות לעצמן שנה לפני הצבא כדי להתפתח, להתחזק, ללמוד, להכיר את עצמן גוף ונפש ולהגיע לתפקידים נחשקים ושווים בשרותן הצבאי בצה"ל.
זאת ועוד...
המכינה, מחזור 2 ברקאי
12/05/2015 
למחזור השני של המכינה גייסו ענת שטיינר ושרה אבבה 18 בנות מרחבי הארץ. גם הפעם היה רוב בולט ליוצאות העדה האתיופית אבל גם הפעם ובמכוון התמהיל כולל ילידות הארץ ועולות, יוצאות הקהילה ושלא.
זאת ועוד...
לכל הפעילויות