ערב "אורי" מפגש עם אורי יהל
את אורי יהל הכרתי דרך נעמי רעייתו הקרמיקאית. אינני יודעת בדיוק מתי נפגשנו בראשונה אבל החימר הדביק אותנו מייד זו לזה. במהלך שנות הכרותינו נשארה נעמי "חברה שלי" ואורי בעלה היה לידיד, אדם שאפשר להתיעץ איתו על עניני ארץ, תרבות, רוח וחברה. בשנותיו האחרונות עבד אורי כמנהל פרוייקטים חינוכיים ב"המישלמה ליפו" של עריית ת"א-יפו. החיבור האנושי בינו ובין כל הגברים והנשים סביבו, ללא הבדלי תרבות, דת או גזע, היה מדהים. בעבודתו תרם אורי רבות לקשרים בין ערבים ויהודים ביפו ויזם אינסוף פרוייקטים בנושא העצמת נשים מוחלשות, נשים יוצרות ועוד.

News
שלוש שנים למות אורי יהל, המסע מי שנסע בקצה כרכור ביום שישי האחרון, 7/11/2014 ראה חבורת אנשים, צעירים מבוגרים וילדים, ההולכים אחר איש גבוה וקרח ומדי פעם עוצרים ומשתהים. מי שעקב אחר האיש יכול היה לשמוע אותו, את יורם אחיו של אורי, מקריא קטע אחר קטע את סיפורו האחרון של אורי מסע בין תחנות. ככה ציינו השנה עם נעמי, דניאל, תמר ושאר אוהביו את יום השנה השלישי ללכתו מעימנו. הולכים מתחנה לתחנה, מקשיבים, מתבוננים, תמהים על עומק תאוריו של אורי וחדות ההבחנה שלו ובטוחים שהוא שם למעלה מביט, מחייך ואומר למי שסובבים אותו , כי תמיד סבבוהו אנשים, "בדיוק כמו שדמיינתי את זה!" צרפתי את הסיפור הקצר של אורי [בלחיצה על השם לעיל] לטובת מי שלא קראו בו עדיין ומקדישה שיר אהבה אחד לכולנו, למי שהכירו אותו וגם מי שלא. יהי זכרו ברוך ואהוב.
...
כניסה לחברים
שנה למותו
ביום שישי, 26/10 יצויין יום השנה למותו של אורי יהל חברנו.
שירה של מירה מינצר-יערי , ספור לשלוש שאלות, יהיה תרומתי לטכס האזכרה. השיר הזה המופיע בספר הילדים
מי שנשאר עם עצמו- הוא כבר לא לבד,  מלווה אותי שנים רבות בניסוח הברור והרגיש לשאלת ההתמודדות עם השאלה "מה קורה אחרי שמתים?"
‪Read more ...‬
אורי יהל, נומבר 2011
1955-2011
אורי ידידי, אותו הכרתם לרגע קט, הובא למנוחת עולמים היום  10 בנובמבר, בשעת שקיעה של אחר הצהריים. אורי היה אורח בעולם הזה. מלאך עם עצמה של פלאח, חכמה וידע אינסופי, סקרנות של ילד, רגישות ואהבת חיים ואדם.  נדמה לי שאורי בא לעולם הזה בשביל השנתיים האחרונות של חיו בו.  נראה לי שהייתה לו שליחות למלא כאן, ביננו.
‪Read more ...‬
מסע בין תחנות
אורי אהב מילים. רוב חייו הוא רק קרא אך משלמד על מחלתו נרשם ללימודי כתיבה יוצרת באוניברסיטת חיפה ועשה חייל רב בלימודיו. בימיו האחרונים הכתיב אורי דברי פרידה. לדברים, אשר הוקראו ליד קיברו הוא קרא: "מסע בין תחנות". מצרפת את מילותיו האחרונות של אורי יהל:
‪Read more ...‬
לכל הפעילויות