מתכונים לבוקר השנה החדשה
ברנץ של יום חג
ערב חג, כל ערב חג, מאופיין באכילת יתר עם דגש על גם..וגם..וגם. שלא יחסר. מכאן, שנשאלת השאלה מה להכין ליום שאחרי. או, בשביל זה התכנסנו ולהלן הצעותי הצנועות. חג שמח!!!
News
אחת ביום, ארוחות בוקר הם באו לחופשת מולדת ממרחקים, זוג צעיר עם שני בנים קטנים אך חסונים. נכנסו לגור ביחידה למטה כדי להיות קרובים להורים וחברי ילדות. שאלו אם ניתן להוסיף ארוחות בוקר. "בטח", עניתי ברוגע, נסמכת על הרבה הרבה "ארוחות חינם" לחברים ומשפחה... ועל הביקורת המרשימה שקיבלתי בפעם הראשונה והיחידה שהגשתי עד כה ארוחת בוקר ביחידת המגורים, וזה מה שכתב Rob, הראשון שהעז וזכה: Its seems like we are guinea pigs for Idit's breakfasts - being the first to get them! If so I would like to be experimented on again because without doubt the breakfasts were amazing - possibly the best I have had in any zimmer / airb&b scenario (and I've had a lot)! Idit - you should open up a coffee shop! Thank you for an amazing stay - it goes without saying that we highly, highly recommend staying at  Idit's place! 
פשטידת עלים ירוקים רכה אז ככה...5-6 עלי מנגולד1 חבילה עלי גרגר נחליםעלי תרד שטופים2-3 שיני שום קצוצותחופן נדיב של פטרוזליה קצוצהוחופן קטן של שמירוגם...
טבולה מגוונת לא פעם הזמנו טבולה במסעדות ערביות ומזרחיות. פטרוזיליה, בורגול ומיץ לימון. טעים, פשוט ומרענן. הבסיס נשאר ומעבר אליו השמיים הם הגבול. הפעם עם פלפלים טריים בשלושה צבעים.
עוגת תמרים בראש השנה תשע"ג הבטחתי שני מתכונים וגיליתי שאחד נעלם. לקח זמן וחיפוש עד שניגלה המתכון בניחוח מוכר ממטבחה של השכנה... מסקנה: תמיד כדאי לחלק את מה שיש, בסופו של יום הכול חוזר.
במיה בעונתה הכל התחיל בטעות: אספתי במיה טריה לשקית. במיה טריה ויפה היא עניין נדיר אפילו אצל הירקן שלי בכפר זרזיר, אז אספתי שקית נאה.אחר כך הגיע הקול העצל שבי שאמר: "נו באמת, עדית, עכשיו להתעסק עם במיה?? למי יש זמן וראש בתוך כל ההכנות לטיפול האישי שבמיה דורשת??? "
...
כניסה לחברים
מחבת משומרת - שומר, עגב' שרי וזיתים סוריים
רגע לפני שהחורף מגיע מתחילים לצוץ אצל הירקן פקעות שומר מדוגמות. קשות, חפות מפגמים, בעלות ארומה של אוזו ומרקם של תפוח עץ... נגיד :)
‪Read more ...‬
סלט לטבעונית - עדשים, קישואים ואפונים
כשהנערה מחליטה להיות טבעונית אני נשלחת למפגש מחודש עם מדף הקטניות שבמטבח. הפעם, ללא הנבטה וללא השקעה מוגזמת סלט עתיר חלבונים.
‪Read more ...‬
פרי עם גבינה בתנור - מגוון
השילוב בין פרות הקיץ לגבינת עיזים בתנאי חום עושה קסם. המתיקות מתגברת, החמיצות מתעצמת, הגבינה נמסה ונחרכת והתוצר לא דומה למקור.
‪Read more ...‬
לכל הפעילויות