ערבי תרבות עברית "ניגון הלב"
קהילת "ניגון הלב", מקיימת שיגרה של ערבי שבת וחג הבנויה ברובה על שירה ולכן אין פלא שהערב השנתי של הקהילה נסוב תמיד סביב שירה, שירה ישראלית 'כמו פעם'. את סיפורי החיים של אלכסנדר פן, לאה גולדברג, נתן אלתרמן, אברהם חלפי או שלונסקי כותב, שוזר ומספר ד"ר מוטי זעירא. בין ביוגרפיה, הסטוריה ישראלית ואנקדוטות, מופיעים זמרי הקהילה בביצועים נוסטלגיים מלווים במעצבי במה, נגנים, שחקנים, ומפיקים...כולם חברי הקהילה. ההפקה השנתית, היא גם ערב גיוס המשאבים של הקהילה.
News
קול הקהילה "כמו קול של הלב" מבחר מביצועי ערב זהבי, טעימות של ערב מלא וגדוש בסיפור וזמר שהביא אליו כשבע מאות מאנשי העמק שגדשו את האולם ומילאו אותו בסקרנות, האזנה ומחיאות כפיים רועמות.
יש מקום בעדן בהפקה בכלל והפקה קהילתית בפרט, התחושה היא כשל התמודדות עם פזל תלת מימדי שבו רק אם השכלת לחבר את כל החלקים למקומם המדוייק ובסדר הנכון תתקבל צורה בעלת משמעות. זה הכי לא אני שאפשר...
בין מלל לצליל תגידו, חשבתם פעם מה אנחנו זוכרים יותר משיר...את המילים או את המנגינה? אני ללא ספק זוכרת צלילים יותר ממילים למרות היותי מלכת הזיפניות. ללא בדיקה מקיפה ועל סמך תחושת בטן בלבד נדמה לי שאפשר, בזהירות, לומר שככה רובנו. אם כך, למה יש פער גדול כל כך בין הכבוד שאנו רוחשים למשוררינו לבין חוסר ההכרות הגורפת שלנו עם חיי המלחינים שנתנו למילים צלילים ובכך העניקו להם חיים חדשים?
ערב רחל, מיזם של קהילה! עוד התענגות על הערב שסחף את אנשי העמק. ערב שירי רחל "רק על עצמי" שהפקתי יחד עם כל קהילת "ניגון הלב"... צילומים של "כוכבי הערב"  במצגת עמוד הבית ובגלריה המצורפת. כל הצילומים של אלון תלמי.
עוד מערב "רק על עצמי" למה חשובות התודות?בעיקר כדי להראות כמה רבים האנשים שיש להם חלק בהצלחת הערב. אירוע בסדר גודל שכזה מטבע הדברים מעורבים בו אנשים רבים, כולם אנשי מקצוע מיומנים המקבלים שכר בעד עבודתם.  בהפקה קהילתית בודדים הם מהסוג הנ"ל והם חולקים את המטען עם חברות וחברי קהילה מתנדבים שבאים בסוף יום עבודה לחשוב, לתכנן, לארגן...לנגן, לשיר, לארח, לאפות ושוב לחשוב ולשקול כל פרט ופרט בהפקה... עובדים ב"משרה נוספת" וגם נשארים לפרק ולנקות אחרי כיבוי אורות הבמה.
...
כניסה לחברים
דוד זהבי, כמו קול של הלב
האם מי מאיתנו יכול לקרוא את מילות שירה של המשוררת לאה גולדברג *החליל מבלי לשמוע באזניו את צלילי החליל המתנגנים ואת קולותיהן/ם הצלולים של המבצעים הרבים, שנבחרו לשיר אותו, על סמך יכולתם לדייק בצלילי הלחן הנפלא שכתב המלחין דוד זהבי?

‪Read more ...‬
רחל, רק על עצמי
תעשו תרגיל: עיצמו את העיניים לדקה, מיחקו כל מה שאתם יודעים על רחל המשוררת. עכשיו פיקחו אותן חזרה וקיראו, בלב או בקול, את מילות השיר כאילו ראיתם אותן בפעם הראשונה...
‪Read more ...‬
לאה גולדברג, כאור בשולי הענן
את ערב לאה גולדברג קיימנו במועדון אשר בכפר יהושוע. המועדון, שיכול להכיל עד 300 מקומות נראה לנו גדול מספיק אבל לא הבנו כמה אטרקטיבית גולדברג כיוצרת או/ו איזה טעם טוב הותרנו בקהל שנה לפני כן בערב פן. האולם נימלא, כסאות הוספו במעברים ובכניסה ולבסוף היו גם כמה שממש לא הצליחו להכנס...
‪Read more ...‬
לכל הפעילויות